Maszyny budowlane

Minikoparka przemieszcza się na gumowych gąsienicach, jest maszyną pełnoobrotową, mającą szerokie zastosowania w robotach fundamentowych, odwadniających, instalacyjnych, przy niwelowaniu skarp, kopaniu rowów drenażowych, pogłębianiu koryta rzeki. Minikoparki mogą również służyć do wszelkich robót odkrywkowych oraz do wykopów budowlanych w wąskich miejscach. Przy pomocy minikoparek wykonuje się wykopy pod różnego rodzaju przewody instalacyjne.

Kopanie, przenoszenie urobku, załadunek i wyładunek to podstawowe zadania, jakie wykonuje minikoparka. Może również służyć do innych zadań – wiercenia, wyburzania, cięcia ? dzięki zastosowaniu dodatkowego sprzętu.

Minikoparka pracuje doskonale na otwartej przestrzeni, ale równie dobrze radzą sobie w zamkniętych halach ? dzięki swoim niewielkim gabarytom. Maszyna może ważyć od 800 kg do 5 ton ? w zależności od wyposażenia. Jest zdolna do pracy w lekkich gruntach, wykonując wykopy nawet do 2 m głębokości.

Minikoparki mają w zależności od modelu zróżnicowane parametry techniczne oraz własności, takie jak: moc i model silnika, napęd gąsienicowy, wydłużone podwozie, wyposażenie w postaci gumowych gąsienic, łyżek zbierakowych, wygarniających, chwytakowych, lemieszy spycharkowych sterowanych hydraulicznie, służących do wyrównywania terenu po zakończeniu wszystkich prac ziemnych, lemieszy pływających, przyłączy hydraulicznych na ramieniu.

Parametry maszyny i wyposażenie ma przełożenie na głębokość kopania, wysokość unoszenia, siłę łyżki kopiącej, promień kopania, stabilność urządzenia itd. Przeszklona kabina jest zamknięta i ogrzewana, co zapewnia komfort pracy operatora nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Niektóre minikoparki są wyposażone w linie do dostępnego sprzętu dodatkowego: młot hydrauliczny, hydrauliczna wiertnica diamentowa, nożyce, młot udarowy wyburzeniowy, zabierak, głowica frezująca.

Współczesne maszyny budowlane są bardzo nowoczesne i mają wyspecjalizowane zadania.
Jednym z takich urządzeń jest zagęszczarka jednokierunkowa lub rewersyjna (dwukierunkowa), służąca do zagęszczenia gruntu poprzez wibrację. Podobnie jak minikoparka, zagęszczarka jest kompaktowym urządzeniem, które doskonale sprawdza się w miejscach wąskich i trudno dostępnych. Zagęszczarki stosuje się w drobnych pracach ziemnych ? w trakcie napraw i remontów dróg, przygotowywaniu podłoża pod kostkę brukową itp.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.