Zadania doradców podatkowych

Własny biznes to duże wyzwanie dla każdego początkującego przedsiębiorcy. Niezbędna jest spora wiedza i umiejętności, a wszystkie działania wiążą się z dużą odpowiedzialnością. Na szczęście niektóre zadania można z powodzeniem powierzyć osobom doświadczonym, specjalistom w swojej dziedzinie. Chodzi przede wszystkim o obowiązki księgowe, prowadzenie spraw pracowniczych, którymi mogą zająć się księgowi i doradcy podatkowi. Obecnie niemal każde biuro rachunkowe stara się rozszerzać swoją ofertę usług właśnie o doradztwo podatkowe, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom i potrzebom klientów i nie pozostać w tyle za konkurencją.

Usługi doradztwa podatkowego pozwalają przedsiębiorcom ograniczać niepotrzebne koszty prowadzenia biznesu, i dzięki temu rozwijać swoją działalność. Odpowiednio zarządzając zobowiązaniami podatkowymi firmy można usprawnić jej funkcjonowanie, a także wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo prowadzonej działalności.

Biura rachunkowe oferują w ramach usług doradztwa podatkowego między innymi:

– pomoc w założeniu biznesu, przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, załatwieniu formalności, rejestracji spółki, wybór najwłaściwszej formy prawnej, sposobu opodatkowania

– wypełnianie zeznań podatkowych

– specjalistyczne porady, wyjaśnienia, opinie w konkretnych kwestiach związanych ze składkami na ubezpieczenie społeczne, z prawem podatkowy

– realizacja audytów podatkowych, obejmujących przegląd ksiąg handlowych prowadzonych w firmie, analizę ich zgodności z obowiązującym prawem, sprawdzenie prawidłowości rozliczeń. Audyt kończy się wydaniem zaleceń, które można w tej materii wprowadzić.

– optymalizację podatkową, pozwalającą zminimalizować obciążenia na rzecz fiskusa w legalny sposób

– kontrolę kosztów i przygotowanie strategii ich redukcji

Jak widać w ramach usług doradztwa podatkowego realizowane są rozmaite, specjalistyczne działania. Świadczący usługi specjaliści muszą mieć bardzo rozległą i aktualna wiedzę na temat obowiązujących przepisów i możliwości ich skutecznego wykorzystania, do biegłego poruszania się po zagadnieniach związanych z podatkami, prowadzeniem biznesu niezbędna jest długoletnia praktyka i doświadczenie. Zadaniem certyfikowanego doradcy jest wspomóc przedsiębiorcę, wskazując najlepsze dostępne rozwiązania.



Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.