DIY – szycie z tkanin na metry

DIY to skrót od angielskiego „Do It Yourself”, hasło znane w naszym kraju jako „Zrób to sam”. Idea tworzenia różnych rzeczy samodzielnie – na przykład szycia ubrań czy dodatków, tworzenia dekoracji, prezentów, biżuterii, kosmetyków – posiada długie tradycje i cieszy się dużą popularnością również dziś.

Możliwości DIY są dziś naprawdę nieograniczone. Najważniejsze są chęci oraz umiejętności, których można się nauczyć. Jeśli coś sprawia nam przyjemność, chętnie inwestujemy czas w naukę i rozwój. Na rynku dostępne są sklepy dedykowane twórcom rękodzieła, zarówno z tkaninami na metry, jak i artykułami papierniczymi, plastycznymi, de decoupage, scrapbookingu itd.

Szycie ubrań i dodatków

Samodzielne szycie ubrań i różnego rodzaju dodatków ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala tworzyć unikatowy styl ubierania się, niezależny od oferty dostępnej w sieciówkach. Możesz dowolnie wybierać tkaniny na metry dostępne w sieci, zarówno pod kątem gatunku, typu, jak i kolorystyki i trwałości. Nie mówiąc już o idealnym dopasowaniu kroju do figury i budowy ciała. Często dobór właściwego rozmiaru stroju stanowi problem. Szyjąc samemu zyskujesz nad całym procesem pełną kontrolę.

Oczywiście szycie ubrań to nie lada sztuka, wymagająca wiele czasu i poświęceń oraz sprzętu. Można jednak zacząć tę przygodę od szycia najprostszych rzeczy typu poszewki na poduszki czy serwetki. Z każdym kolejnym projektem będzie łatwiej.

Wybór tkanin

Oferta sklepów z tkaninami online jest bardzo bogata i różnorodna, zarówno jeśli chodzi o rodzaje, jak i wzory. Są to więc tkaniny naturalne, takie jak bawełna czy len (również ekologiczne i certyfikowane), tkaniny sztuczne (np. modal czy wiskoza), a także syntetyczne (słynny poliester i elastan). Przeglądając ofertę tkanin na metry można zauważyć ogromny wybór wzorów i żywe kolory. Z dostępnych materiałów można więc uszyć rzeczy naprawdę wyjątkowe – pościel, nerki, worki, plecaki, kosmetyczki, obrusy, serwetki, fartuchy, ubranka dla zwierząt i wiele więcej.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.