Wyjazdy wakacyjne

Lato to ten okres w roku, kiedy większość z nas wybiera się na wakacje. Większość Polaków jest wierna tradycji, udając się na urlop w Polsce – w góry, nad morze lub jezioro, część natomiast decyduje się na zagraniczny wyjazd, zazwyczaj samolotem. Wyjazdy organizowane przez biura podróży mają to do siebie, że są dość kosztowne. Co zrobić, jeśli chcemy wyjechać na wymarzony urlop do Hiszpanii, Włoch czy Grecji, a nie chcemy wydać fortuny? Jest na to sposób – trzeba wakacje zorganizować samodzielnie.

Samodzielna organizacja

Nie jest to oczywiście propozycja dla każdego, ponieważ wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, ale każdy kto potrafi poruszać się sprawnie w internecie i zna angielski w stopniu komunikatywnym, powinien sobie poradzić w tym wyzwaniem bez problemu. Aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę, warto przy pierwszym zagranicznym wyjeździe skorzystać z oferty biura podróży. Wtedy przekonamy się, jak dajemy sobie radę na miejscu – z zameldowaniem w hotelu, dogadaniem się w restauracji czy korzystaniem z lokalnych środków komunikacji. Jeśli te czynność nie nastręczają nam problemów, a za granicą czujemy się swobodnie, to znak, że możemy zorganizować swój wakacyjny wyjazd samemu.

Polowanie na okazję

Największą trudność może stanowić skoordynowanie wszystkich działań. Osobno trzeba kupić bilety lotnicze, osobno zarezerwować noclegi, do tego dochodzi jeszcze załatwienie środka transportu na miejscu. Przygotowania trzeba zacząć wiele miesięcy wcześniej. Ustalenie terminu wyjazdu to podstawowa kwestia. Wtedy możemy zacząć obserwować ceny lotów. Polowanie na okazję może zająć tygodnie, a nawet miesiące. Zazwyczaj ceny spadają krótkoterminowo, na przykład na 3 miesiące przed lotem linia lotnicza obniża ceny na kilka dni. Trzeba być czujnym, by nie przegapić rabatu. Przed samym wylotem nie ma co liczyć na okazje, chyba że szukamy lotów czarterowych, oferowanych przez biura podróży.

Dopiero mając zakupione bilety lotnicze, możemy rezerwować noclegi. Oczywiście tu również warto obserwować rynek wcześniej, aby mieć orientację, czy proponowane ceny naprawdę są tak atrakcyjne, jak przekonują hotelarze lub właściciele apartamentów. O ile w przypadku lotów, jesteśmy zdani na linie lotnicze, o tyle noclegi możemy wykupić w bardzo różnych miejscach. Hotele, pensjonaty, apartamenty, prywatne mieszkania, pola namiotowe – to tylko niektóre propozycje.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.