Projekt i montaż bramy wjazdowej

brama aluminiowa dwuskrzydłowaPrzygotowując projekt zagospodarowania działki należy wskazać w nim precyzyjnie miejsce, w którym znajdować się będzie brama wjazdowa. Zanim zdecydujemy się na jej lokalizację, należy starannie przemyśleć tę decyzję. Może się okazać, że po rozpoczęciu inwestycji ciężko będzie zmienić jej położenie. Samowola w tym zakresie może się skończyć kłopotami. Zdarza się, że później w środku bramy znajduje się miejsce instalacji licznika gazowego. Naturalnie wszystko można zmienić, ale wymaga to powtórnych zabiegów i powtarzania ogromnej liczby papierkowej roboty.

Planując miejsce, w którym będzie znajdowała się brama, należy zdecydować się na jej rodzaj. Generalna zasada jest taka, że bramy dwuskrzydłowe montujemy, jeżeli mamy miejsce z przodu lub z tyłu. Bramy przesuwne wymagają miejsca z boku. Skrzydło bramy musi mieć gdzie się przesunąć. Ponadto bramy z dwoma skrzydłami są używane, jeżeli światło bramy ma być większe niż standardowe. W zasadzie nie ma innych przeciwwskazań bądź zaleceń dotyczących tego, jaką bramę chcemy zainstalować. Wszystko zależy od naszych potrzeb, wyobraźni i stylistyki ogrodzenia, okalającego naszą posesję.

Pewnym ograniczeniem dla bram przesuwnych jest umiejscowienie furtki. Skrzydło bramy nie może przesuwać się na tę stronę. Ponadto na drodze przesuwu nie może być żadnych przeszkód. Bramy dwuskrzydłowe nie mają tego typu ograniczeń. Ich wadą jest konieczność stosowania znacznie bardziej skomplikowanych siłowników w systemach automatycznego sterowania. Jednak przy dzisiejszej technice nie jest to poważne utrudnienie. Przyjmuje się, że bramy otwierane nie powinny być zbyt ciężkie. W bramach przesuwnych nie ma takich ograniczeń, zwłaszcza jeśli poruszają się po szynie.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.