Kosiarki i kosy niezbędne w ogrodzie

Kosy oraz wiele innych urządzeń służących do pielęgnacji ogrodów jest wykorzystywanych codziennych prac mających na celu zachowanie ich w dobrej formie przez cały okres wiosny, lata oraz jesieni.

Najwięcej pracy w ogrodzie jest wiosną i jesienią. Na jesień konieczne jest uporządkowanie przestrzeni, przycięcie roślin wieloletnich, pielenie rabatek, usunięcie roślin jednorocznych, grabienie liści liście itd. Trzeba także przekopać ziemię, by dobrze przygotować ją do następnego sezonu. Jeśli nie mamy czasu ani chęci, by pielęgnować swój ogród tradycyjny, może lepszym rozwiązaniem jest ogród zimowy, który jest przybudówką domu, stoją w nim rośliny i meble, natomiast nie trzeba dbać o trawniki.

Ogrodnicy mają do wyboru mnóstwo specjalistycznego sprzętu, który ma zastosowanie w przeróżnych pracach ogrodniczych. W okresie jesiennym wykorzystuje się przede wszystkim grabie oraz sekatory, a na przykład w okresie wczesnowiosennym – wertykulatory, natomiast są również wszechstronne urządzenia i narzędzia stosowane przez cały okres pielęgnacji ogrodu ? na przykład kosiarki. Wiele z tych urządzeń ma charakter mechaniczny, ich obsługa wymaga sporej siły, inne z kolei są elektryczne, dzięki czemu prace może wykonywać nawet osoba o mało wyćwiczonych mięśniach.

Wiosną trawniki poddawane są wertykulacji, co znacznie poprawia jego jakość, bo pozwala usunąć mech, elementy darni, a także zwiększa dopływ wody do głębszych części ziemi. Trawnik może być wtedy lepiej odżywiony.

Po takim odświeżeniu trawnika na wiosnę przez lato wystarczy go tylko dobrze podlewać oraz oczywiście kosić.

Koszenie jest następnym zabiegiem, któremu musi zostać poddany każdy trawnik kilka, a nawet kilkanaście razy w trakcie sezonu, jeśli chcemy by zachował estetyczny wygląd. W sprzedaży jest bardzo wiele rodzajów oraz modeli kosiarek, które mają bardzo różne parametry oraz specjalistyczne zastosowania. Na przykład inny rodzaj kosiarki jest potrzebny właścicielowi niewielkiego ogrodu o bardzo nierównej powierzchni, a inną kosiarkę wybierze administrator pełnowymiarowego boiska sportowego.

Trawniki na boiskach sportowych muszą być doskonałego gatunku, odporne na intensywne eksploatowanie podczas zawodów. Taki trawnik sportowy powinien być zwarty, w związku z tym wymaga on profesjonalnej pielęgnacji przez cały czas. Przydomowe trawniki nie muszą być aż tak pielęgnowane.

W zależności od tego, czy mamy ogród tradycyjny z trawnikiem, czy też ogród zimowy z roślinnością w środku, możemy pielęgnować go z użyciem różnych narzędzi i sprzętów ogrodniczych.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.