Opakowania ekologiczne

Ekologiczne podejście do życia zyskuje coraz większą akceptację rozwiniętych społeczeństw, wiele rozwiązań jest też wymuszanych przez rządy poszczególnych krajów. Jednym z trendów zauważalnych przez konsumentów jest zastępowanie w wielu miejscach toreb foliowych papierowymi torbami eko oraz opakowaniami z kartonu.

Sprzedawcy pakują w nie zakupiony towar – ubrania, buty, dodatki, a także produkty spożywcze -pieczywo, ciastka, drożdżówki itp. są to najczęściej cienkie torebki w brązowym naturalnym kolorze. Ich żywotność może nie jest zbyt duża, przeważnie wyrzucamy je po zjedzeniu chleba, ewentualnie wykorzystujemy do zapakowania drugiego śniadania.

Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to zazwyczaj nasze zakupy pakowane są w opakowania z kartonu, zazwyczaj z kolorowym nadrukiem z logo firmy. Tego rodzaju pudełka kartonowe często wykorzystujemy później w codziennym życiu do przechowywania różnych rzeczy.

Torby z nadrukiem

Jeszcze innym rozwiązaniem są torby eko wykonane z tkaniny – zdecydowanie najtrwalsze, i mające najwięcej zastosowań. Taka torba z nadrukiem jest nie tylko praktycznym akcesorium na zakupy, ale także elementem stylizacji, chętnie wykorzystywanym zwłaszcza przez młodzież. Tego rodzaju torby ma w sprzedaży wiele sklepów odzieżowych i nie tylko, traktując to jako formę promocji marki. Dla bardziej wymagających odbiorców jest jeszcze inne rozwiązanie – możliwość zamówienia spersonalizowanej torby z wymarzonym nadrukiem w postaci ulubionego cytatu, postaci popkultury czy innego wyrazu naszych zainteresowań i pasji. Takie torby mogą być bawełniane lub poliestrowe – ważne, by były trwałe i prezentowały się stylowo.

Opakowania z kartonu, torby papierowe i materiałowe powoli zastępują foliowe odpowiedniki, które mają złą sławę ze względu na ich niską biodegradowalność. Proces ich rozkładu może trwać nawet kilkaset lat, a polskie społeczeństwo wciąż ma spory problem z segregacją śmieci i wyrzucaniem ich w przeznaczonych do tego miejscach. Codziennością są sterty śmieci w lasach, na łąkach, na górskich szlakach, gdzie leża różnego typu plastikowe opakowania, w tym butelki, woreczki foliowe itp.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.