Czy warto korzystać z usług księgowych zewnętrznych biur?

Dla wielu osób jedyną szansą na poprawę sytuacji materialnej jest rozpoczęcie własnej działalności. Jedyną rzeczą, która część z nas powstrzymuje przed założeniem własnej firmy, jest rozliczanie się z ZUS-em oraz urzędem skarbowym. Nie jest trudno wymyśleć niszę w danej branży, która da nam możliwość zarabiania pieniędzy. Kłopot polega na dość skomplikowanym systemie podatkowym, a także na wielu rozwiązaniach dotyczących metody rozliczania należności dla fiskusa.

Co jest opłacalne?

Należy pamiętać, że na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują usługi księgowe dla małych i dużych firm. W ich ofercie znajdziemy nie tylko proste rozliczenia książki przychodów i rozchodów, ale również pełną obsługę kadrową i płacową. Dla większych firm, stowarzyszeń czy fundacji bardziej opłacalne mogą być usługi księgowe, oferowane przez zewnętrzne biuro rachunkowe, niż zatrudnienie na umowę o pracę profesjonalnej księgowej. Zwłaszcza, że firmy świadczące tego typu usługi, pobierają jedynie opłatę na podstawie faktury, nie trzeba więc odprowadzać za nie ZUS-u. Wiadomo, że taka faktura będzie dla nich kosztem.

Dzięki nowym technologiom usługi księgowe można dziś prowadzić na terenie całego kraju. Nic nie stoi na przeszkodzie, by firmę, którą obsługuje dane biuro rachunkowe, dzieliło od niego setki kilometrów. Bardzo popularna stała się e-księgowość, która sprawiła, że nie liczy się odległość, a cena za usługi księgowe. Oczywiście ważna jest również jakość tego typu usług, bo każdy z nas chciałby, aby dokumenty jego firmy znajdowały się w idealnym porządku.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.