Żel – metoda przedłużania paznokci

Piękne, długie, zadbane paznokcie to marzenie wielu kobiet. Niestety nie wszystkie mogą pochwalić się naturalnymi, ładnymi paznokciami ze względu na problemy zdrowotne lub też fizyczną pracę.

Na przedłużanie paznokci decyduje się wiele kobiet, mających problem z ich zapuszczeniem. Nowoczesna metoda żelowa pozwala uzyskać dowolny efekt – od delikatnego po spektakularny, przyciągający wzrok otoczenia, nawet jeśli naturalna płytka nie wychodzi poza palec. Paznokcie przedłużane tą metodą są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, dlatego poleca się je zwłaszcza kobietom pracującym fizycznie, na przykład w sklepie, ale decydują się na nie równie często osoby wykonujące pracę biurową.

Paznokcie przedłużone żelem utrzymują się oo. 3-4 tygodni. Wiele zależy tutaj od profesjonalizmu manicurzystki, materiałów, których używa, precyzji, oraz „intensywności użytkowania”. Na trwałość powłoki morze mieć wpływ również stan zdrowia kobiety i przyjmowane przez nią leki. Na przykład leki hormonalne stosowane przy schorzeniach tarczycy powodują, że krócej będziemy cieszyć się pięknymi, żelowymi paznokciami.

Na czym polega żelowe przedłużanie paznokci?

Przed przystąpieniem do nakładania żelu trzeba bardzo dokładnie oczyścić i odtłuścić płytkę paznokcia, aby nadać jej właściwą przyczepność. Dopiero na tak przygotowany paznokieć nakłada się warstwę żelu i ją bardzo precyzyjnie rozprowadza. Kolejny krok to utwardzenie żelu pod lampą LED. Utwardzony paznokieć podlega następnie ostatecznemu kształtowaniu i korekcie, tak by uzyskać pożądaną przez klientkę formę.  

Przedłużanie paznokci żelem to świetny sposób na poprawę naturalnego kształtu płytki, np. przyjmującego kształt trapezu czy wachlarza (rozwidlenie na dole lub górze). Pozwala uzyskać kształt owalny lub kwadratowy, zgodny z upodobaniami kobiety.

Piękne paznokcie – choć są tylko dodatkiem – pozwalają kobietom czuć się pewniej i bardziej atrakcyjnie. Sam proces nakładania żelu jest bezbolesny, a podczas wizyty u manicurzystki można się na chwilę zatrzymać, poplotkować, odpocząć i miło spędzić czas.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.