Trymowanie psów w salonie

Psy to ukochane czworonogi, obecne w wielu domach i traktowane jak członek rodziny. Jednym z przejawów troski i dbałości o kondycję psa jest regularne odwiedzanie weterynarza, a także specjalistycznego salonu dla psów. W takim miejscu profesjonalny groomer świadczy szereg usług zarówno higienicznych, jak i pielęgnacyjnych, które pozwalają utrzymać pupila w dobrej kondycji.

Groomer, bo tak nazywamy osobę, która zajmuje się zwierzęciem w salonie dla psów, wykonuje przede wszystkim strzyżenie psów, trymowanie sierści, a także obcina pazurki, czyści uszy, pielęgnuje oczy, kąpie zwierzę itd.

Niektóre rasy psów, (szorstkowłose) takie jak np. foxterier , sznaucer, a także długowłose: spaniel czy golden retriever muszą być poddawane regularnym zabiegom trymowania. Zabieg polega na usuwaniu martwej sierści, która przeszkadza we wzroście nowej.

Psy szorstkowłose nie linieją, dlatego w ich przypadku trymowanie jest nie tyle zabiegiem służącym typowo urodzie, ale także zdrowiu czworonoga. Martwy włos matowieje, płowieje i traci sprężystość, a także hamuje wzrost nowego owłosienia. Przekłada się to nie tylko na gorszy wygląd sierści, ale także na słabszą wentylację skóry, mogącej prowadzić do podrażnień i chorób. W przypadku ras szorstkowłosych więc nie wolno zapomnieć o regularnych wizytach w salonie dla psów i zabiegu trymowania. Usunięta sierść robi miejsce nowej, błyszczącej i zdrowej, pies dobrze wygląda i czuje się komfortowo.

Trymowanie psa najlepiej powierzyć specjaliście, który ma odpowiednie narzędzia, wiedzę i doświadczenie, i który z pewnością nie zrobi zwierzęciu krzywdy. Wielu właścicieli unika salonów dla psów, martwiąc się, że wyrywanie sierści będzie dla psa bolesne. Jednak, jak się okazuje, odpowiednio wykonany zabieg jest bezbolesny, nie ma więc się czego obawiać. Oczywiście warto poszukać profesjonalnego groomera, który ma cierpliwe podejście do psa i nie stosuje środków farmakologicznych, żeby uspokoić czworonoga.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.