Wyposażenie salki konferencyjnej

Małe i średnie firmy często urządzają w swoich siedzibach niedużą salkę konferencyjną, która służy im do odbywania spotkań. Takie pomieszczenie powinno stwarzać warunki do prowadzenia rozmów, dyskutowania, prowadzenia prezentacji czy podejmowania ważnych decyzji. Aby tak się stało, konieczna jest przemyślana aranżacja takiego wnętrza i zwrócenie uwagi na kilka istotnych zagadnień.

Stoły i krzesła

Podstawową kwestią jest dobór mebli. Umeblowanie powinno być ściśle dopasowane do potrzeb firmy. Duży stół z ustawionymi wokół wygodnymi krzesłami to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy pomieszczenie ma służyć do spotkań działów, omawiania projektów, „burzy mózgów” itp. Jeśli natomiast przeznaczeniem sali jest prowadzenie szkoleń czy prezentacji, lepszym rozwiązaniem będzie na przykład układ teatralny, w którym z każdego miejsca dobrze widać prelegenta. Warto postawić na modułowe rozwiązania, np. na stoły konferencyjne z podnoszonym blatem. Dzięki temu można szybko zmienić sposób ustawienia mebli, dostosowując go do aktualnych potrzeb.

Tablice suchościeralne   

Tablice suchościeralne  to kolejny ważny element wyposażenia sali konferencyjnej w  firmie. Przydają się podczas wszelkiego rodzaju szkoleń, prezentacji, a także dyskusji, w czasie których trzeba zapisać np. pojawiające się pomysły. Tablice występują w różnych wariantach – do powieszenia na ścianie, mobilne, obrotowe.

Oświetlenie

Oprócz stołów konferencyjnych, krzeseł i tablic niezwykle istotną sprawą jest oświetlenie, które powinno generować białą barwę i być równomiernie rozmieszczone. Warto także pomyśleć o zaciemnieniu okien w przypadku, żeby wpadające z zewnątrz promienie słoneczne nie oślepiały uczestników spotkania.

Projektor

Nieodzownym elementem wyposażenia sali konferencyjnej jest również projektor, pozwalający wyświetlać pokazy slajdów, prezentacji czy innych materiałów multimedialnych. Urządzenie powinno być dobrane do wielkości pomieszczenia, ciche i wyposażone  w łączność bezprzewodową.  

Salka konferencyjna w niedużej firmie będzie znacząco różnić się od dużej sali, wynajmowanej przez firmy na duże konferencje, sympozja czy szkolenia. Jednak warto z jednakową rozwagą i zaangażowaniem podejść do jej aranżacji, aby w profesjonalny sposób służyła pracownikom podczas spotkań.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.