Wizyta w gabinecie psychoterapeutycznym

Wizyta w gabinecie psychoterapeutycznym może odmienić życie człowieka. Oczywiście jedna nie wystarczy, ale wiadomo nie od dziś, że najtrudniej jest wykonać pierwszy krok. Wielu z nas doświadcza różnego rodzaju problemów życiowych – czy w związku, czy w relacjach ze współpracownikami, w rodzinie, w wychowywaniu dzieci. Szybkie tempo życie, stres, niepewność jutra, nakładają się na problemy wewnętrzne, które często wynikają z naszego dzieciństwa, relacji rodzinnych. Psycholodzy twierdzą, że to właśnie w dzieciństwie jest klucz do naszego obecnego stanu psychicznego, naszych trudności w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi.

Droga do poprawy

Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy i w związku z tym też bardzo trudno jest samodzielnie te przeszkody pokonać. Udając się do gabinetu psychoterapeutycznego możemy liczyć na pomoc specjalisty, który pokaże nam źródło różnych naszych zachowań ale również będzie naszym przewodnikiem na drodze do rozwoju i poprawy naszego życia. Nie jest to droga łatwa ani prosta, wiele zależy od naszej determinacji i motywacji do zmian. Przyjęcie niektórych informacji o samym sobie może być bardzo trudne, ale jest potrzebne, aby móc ruszyć z miejsca.

Najczęstsze problemy

Do gabinetu psychoterapeutycznego przychodzą ludzie z różnymi problemami. Ci, którzy przeżywają żałobę po stracie bliskiej osoby, ci którzy przestali widzieć sens w swoim życiu, ci którym rozpadł się kolejny związek, osoby borykające się z uzależnieniem lub współuzależnieniem, cierpiące na zaburzenia lękowe, bezsenność, nieradzące sobie z trudnymi emocjami, doświadczające wybuchów złości itd.

Rozeznanie

Przed pierwszą wizytą w gabinecie psychoterapeutycznym warto zrobić rozeznanie wśród dostępnych psychoterapeutów, sprawdzić, jakie opinie wystawiają im ich pacjenci, w jakiej tematyce i nurcie psychoterapii się specjalizują. Wybór właściwego terapeuty to kluczowa sprawa dla sukcesu terapii. Musi być to osoba empatyczna, której ufamy, z którą nadajemy na tych samych falach. Możemy to ocenić w zasadzie już na pierwszym spotkaniu, jeśli mamy wątpliwości, warto spotkać się z kilkoma psychoterapeutami i wybrać tego, który najbardziej nam pasuje.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.