Chemia do myjni samochodowych

Czysty samochód to przede wszystkim wizytówka jego właściciela, ale świadczy najczęściej również o tym, że pojazd jest zadbany , nie grozi mu rdza i będzie służył właścicielowi przez lata. Warto dbać nie tylko o stan techniczny pojazdu, ale także o czystość karoserii.

Większość z nas korzysta z usług różnego rodzaju myjni samochodowych, dostępnych w okolicy. Warto jednak zastanowić się, jakie są mocne i słabsze strony różnych typów myjni, aby móc świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie i swojego pojazdu.

Zasadniczo myjnie możemy podzielić na ręczne i automatyczne. Wśród ręcznych można wyszczególnić dotykowe i bezdotykowe, a wśród automatycznych tunelowe i portalowe. Tym co łączy wszystkie te typy jest wykorzystywanie profesjonalnej chemii do myjni samochodowych.

W myjniach ręcznych dotykowych samochód jest myty przez pracowników przy użyciu gąbek. Jest to metoda skuteczna i dość bezpieczna dla karoserii, o ile jest to gąbka o odpowiedniej teksturze, a na powierzchni lakieru nie ma np. smaru, który mógłby wniknąć do środka.

Za najbezpieczniejsze dla karoserii uchodzą myjnie bezdotykowe. W ich przypadku stosuje się wodę lub parę wodną wystrzeliwaną ze specjalnego pistoletu pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu ciśnieniu udaje się w łatwy sposób usunąć nawet najtrwalszy brud, nie uszkadzając przy tym lakieru. W razie potrzeby można też użyć pian aktywnych, typu różowa piana lub innej chemii do myjni samochodowych. Należy jednak pamiętać, że z tego typu myjni nie można korzystać w trakcie silnych mrozów.

Przeciwieństwem myjni ręcznych są myjnie automatyczne, które przez to, że mycie odbywa się w zamkniętych pomieszczeniach, cieszą się popularnością w okresie zimowym, przy minusowych temperaturach.  Tutaj mycie realizują maszyny, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Dodatkowo w myjniach automatycznych pojazd jest suszony po myciu. Do wad tego typu myjni, zarówno tunelowych, jak i portalowych, należy przede wszystkim możliwość uszkodzenia karoserii przez ostre szczotki, które dodatkowo mogą zawierać elementy ścierne z poprzednich cykli mycia, np. piasek.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.