Wczasy w Kołobrzegu

Jeśli chcemy spędzić udane wczasy nad morzem, Kołobrzeg jest miejscem wprost idealnym.

Urlop to zawsze najprzyjemniejszy okres w całym roku. Możemy wtedy porządnie wypocząć i zrelaksować się. Każdy z nas ma swoją ulubioną formę wypoczynku. Jedni lubią wygrzewać się na plaży, inni preferują aktywność fizyczną. W związku z tym wybierają miejsce urlopu najbardziej odpowiadające ich wymaganiom, spełniające wszystkie potrzeby. Jeśli lubimy spokój i ciszę, warto wybrać ustronne miejsce, najlepiej miejscowość, która nie jest zbyt znana i popularna wśród turystów. Jeśli zaś uwielbiamy zabawę do białego rana, gwar i dobre towarzystwo, wybierzmy miejsce cieszące się renomą, pełne atrakcji, tłumnie odwiedzane przez wczasowiczów.

Polskie wybrzeże obfituje w miejsca zarówno gwarne, jak i spokojne. Jest to wciąż najchętniej odwiedzany rejon Polski. Podczas każdych wakacji nad Bałtyk przyjeżdżają całe rodziny, grupy kolonijne. Poza sezonem natomiast nadmorskie miejscowości cieszą się popularnością wśród osób starszych, emerytów i rencistów.

Kołobrzeg to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast położonych nad polskim morzem. To miejsce z długą tradycją, które uzyskało prawa miejskie już w 1255 roku, systematycznie rozwijając się jako port i uzdrowisko. Podczas II wojny światowej zniszczeniu uległa zabytkowa starówka, którą udało się zrekonstruować dopiero pod koniec XX wieku. Kołobrzeg jest stolicą województwa zachodniopomorskiego i stanowi doskonałe miejsce na urlop, szczególnie latem.

Miasto posiada rozbudowaną bazę noclegową. Nietrudno znaleźć tu luksusowy hotel, jak choćby Arka Medical SPA, Ikar Plaza, Seaside Park czy Diune Hotel w Kołobrzegu.  Uzdrowisko przyjmuje nie tylko typowych urlopowiczów, ale również kuracjuszy wymagających różnego rodzaju rehabilitacji.

Oferta turystyczna Kołobrzegu jest bardzo bogata. Oprócz piaszczystej plaży, na której można zażywać kąpieli słonecznych, miasto zapewnia wiele dodatkowych atrakcji. Najbardziej rozpoznawalnym elementem krajobrazu jest latarnia morska i piękny port oraz nadmorska promenada.

Dla wszystkich lubiących mniej uczęszczane miejscowości doskonałym rozwiązaniem będą wczasy Ustronie Morskie. Jest to urokliwa miejscowość położona niedaleko Kołobrzegu, posiadająca duże walory turystyczne, a jednocześnie spokojniejsza, mniej gwarna. Znajdują się tu liczne sanatoria, domy wczasowe, pensjonaty. Liczba gości odwiedzających Ustronie Morskie stale rośnie, a sama miejscowość rozwija swoją ofertę turystyczną, dostosowując ją do rosnących potrzeb gości.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.