Wczasy w Kołobrzegu jako sposób na poprawę samopoczucia

Urlop w Kołobrzegu to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy potrzebują odprężenia i spokoju.

SPA to skrót od łacińskiej formuły “Sanus per Aquam” oznaczającej szereg zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych i relaksacyjnych z użyciem wody. Te dobroczynne właściwości wody odkryli starożytni Rzymianie, budując łaźnie i termy oraz stosując różnego rodzaju terapie wodne oraz masaże. Te rzymskie tradycje wykorzystali Belgowie, zakładając w XIV wieku miejscowość uzdrowiskową o nazwie SPA. Miejsce to obfituje w źródła lecznicze i do dziś jest znanym kurortem uzdrowiskowym. Również w Polsce można bez problemu znaleźć hotel SPA nad morzem.

Zabiegi spa działają dwutorowo, mając zbawienny wpływa zarówno na ciało, jak i umysł. Popularne przekonanie wiąże spa z ukojeniem, spokojem, relaksem, odstresowaniem. Jednak spa daje o wiele szersze możliwości stymulacji, np. poprzez pobudzenie organizmu do aktywności i zwiększenie energii życiowej.

Dzięki terapiom wodnym można z powodzeniem wzmocnić swoje ciało, poprawić swoją kondycję fizyczną, kompleksowo zadbać o swoje zdrowie oraz urodę, a także poprawić sobie nastrój. Nie ulega bowiem wątpliwości, że same masaże i inne zabiegi są wyjątkowo przyjemne.  Urlop spa nad morzem z pewnością będzie niezapomniany.

Do zabiegów spa zalicza się między innymi saunę, hydromasaże, kąpiele błotne (fango), fototerapię, aromaterapię. Są to zabiegi z wykorzystaniem alg morskich, wody i błota leczniczego, olejków eterycznych, promieniowania świetlnego i wielu innych czynników doskonale wpływających na równowagę organizmu. Mogą one mieć charakter typowo leczniczy, pomagać w leczeniu depresji, stanów zapalnych, dolegliwości związanych z zaburzeniami pracy różnych narządów, łagodzić napięcie mięśni i stres, oczyszczać organizm z toksyn. Hydroterapie spa wzmacniają układ odpornościowy, wspomagają procesy regeneracyjne organizmu, poprawiają ukrwienie skóry.

W Polsce w ostatnim czasie bardzo rozwinęła się baza wypoczynkowo-rekreacyjna dysponująca profesjonalnym zapleczem do zabiegów spa. Najczęściej salony spa powstają w miejscowościach uzdrowiskowych, posiadających odpowiedni klimat. Może to być hotel SPA w Kołobrzegu, Krynicy Górskiej, Zakopanem. Można wybrać się na urlop w góry lub nad morze połączony z terapią odmładzającą i relaksującą umysł i ciało lub wybrać dłuższy pobyt, nawet dwutygodniowy. Po takim wypoczynku z pewnością wrócimy naładowani pozytywną energią, zdolni do podejmowania nowych wyzwań w codziennym życiu.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.