Beczki plastikowe – opakowania na substancje niebezpieczne

Rola opakowań jest bardzo istotna. Powinny one chronić produkt przed zniszczeniem, opisywać jego zawartość i przeznaczenie, pełnić funkcję reklamowo-marketingową. W przypadku substancji niebezpiecznych, które stosuje się w różnych branżach ? np. chemicznej czy motoryzacyjnej opakowanie musi mieć określone właściwości. Szczelne zamknięcie oraz wytrzymałość mechaniczna to wciąż za mało, by można mówić o profesjonalnym opakowaniu na tego typu substancje.

Przewożenie substancji spożywczych

Jeśli chodzi o płynne substancje, to powszechnie stosowanymi opakowaniami są kanistry i beczki plastikowe. Wykonane z polietylenu HDPE, charakteryzującego się wysoką gęstością, są nie tylko odporne na wgniecenia czy inne uszkodzenia mechaniczne, ale również są obojętne pod względem fizjologicznym, dzięki czemu nie mają wpływu na skład i właściwości przechowywanej substancji. Idealnie nadają się do przewożenia i magazynowania substancji spożywczych. Beczki i kanistry wykonane z HDPE są także odporne na działanie promieni słonecznych.

Rodzaje zamknięć

Plastikowe beczki występują w dwóch podstawowych wersjach ? z korkiem oraz z deklem. Zapewniają one bezpieczny transport i przechowywanie cieczy. Nie wchodzą w reakcję z substancją znajdującą się wewnątrz, nie zmieniają właściwości pod wpływem zmiany temperatury czy wilgotności. Trwałość, wytrzymałość i szczelność beczek z korkiem czy z deklem jest tutaj kwestią podstawową. Są one tak skonstruowane, że można je sztaplować, oszczędzając tym samym miejsce.

Istotną sprawą jest także poziom napełnienia takiej beczki plastikowej ? trzeba pozostawić trochę wolnej przestrzeni, aby ciecz nie wyciekła w przypadku zwiększenia objętości np. pod wpływem zmiany wilgotności czy temperatury.

Beczki plastikowe z korkiem i z deklem posiadające certyfikat UN to doskonałe opakowanie na materiały niebezpieczne ADR, sprawdzające się w wielu branżach ? m.in. w branży spożywczej i chemicznej oraz motoryzacyjnej.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.