Aranżacja wnętrz

W projektowaniu i aranżacji wnętrz ciągle pojawiają się nowe trendy i mody, a wraz z nimi wiele nowatorskich produktów, które pozwalają naprawdę odmienić swoje wnętrze w dowolnym stylu. Architekci i projektanci wnętrz potrafią dopasować rozwiązania do potrzeb sowich klientów.

Hitem ostatnich lat są na przykład tynki dekoracyjne, które można kłaść na ściany w różnych pomieszczeniach. Najczęściej stosuje się je w salonach i przedpokojach. Tynki dekoracyjne ? jak sama nazwa wskazuje ? mają charakter ozdobny, i są ciekawym urozmaiceniem dla idealnie wygładzonych ścian, które można spotkać wszędzie. Zaletą tynków dekoracyjnych jest ich wyrazistość uzyskiwana dzięki nieregularności i wypukłości wzoru.

Tynki ozdobne

Istnieje kilka rodzajów tynków ozdobnych, jedne imitują powierzchnię kamienną (na przykład trawertyn), inne stare tynki (np. stiuk wenecki czy glinka). Końcowy efekt zależy w dużej mierze od wykorzystanej techniki nakładania tynku. Tutaj potrzebny jest fachowiec, bo nakładanie tynku jest dosyć skomplikowane i wymaga sporych umiejętności i doświadczenia. Najlepiej znaleźć sprawdzonego fachowca i pokazać mu na zdjęciu czy w internecie, o jaki efekt nam chodzi. Jeśli korzystamy z pomocy architekta wnętrz, to możemy także zapytać go o sprawdzonego fachowca.

Fototapety

Jeśli nie gustujemy w tynkach dekoracyjnych, możemy wybrać inny sposób wykończenia i aranżacji wnętrza ? na przykład fototapety. Tutaj możliwości jest znacznie więcej, można wręcz powiedzieć, ze są one nieograniczone. Wzory fototapet dostępne w sprzedaży internetowej są bardzo różnorodne, i najczęściej pogrupowane tematycznie na motywy roślinne, krajobrazy, miasta, abstrakcje itp. Można także stworzyć własną indywidualną fototapetę ze swojego zdjęcia. Wystarczy przesłać je do odpowiedniej firmy zajmującej się drukowaniem fototapet, i otrzymamy gotową ozdobę ściany. Podobnie jak w przypadku tynków dekoracyjnych, warto kładzenie fototapety powierzyć specjalistom w tej dziedzinie, wtedy unikniemy ryzyka zniszczenia produktu lub uzyskania efektu niespełniającego naszych wymagań. Trzeba pamiętać o tym, że fototapeta jest zazwyczaj podzielona na kilka elementów, które trzeba ze sobą połączyć, idealnie dopasowując wzór, a to nie jest takie proste przy tej ilości elementów.

Kursy projektowania

Projektowanie i aranżacja wnętrz to bardzo wdzięczne zajęcie. Jeśli w trakcie remontu czy przeróbek we własnym domu, odkryjemy w sobie pasję urządzania, możemy pójść za ciosem i skorzystać z dostępnych kursów projektowania, które pozwolą nam nabyć kwalifikacje do wykonywania zawodu projektanta ? architekta wnętrz. Takie kursy prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, a nauka odbywa się w formie wykładów i warsztatów, tak by umiejętnie połączyć teorię z praktyką.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.