Części do foteli pneumatycznych

Fotele w samochodach, autobusach, ciężarówkach i innych pojazdach ulegają w trakcie użytkowania zużyciu, zwłaszcza jeśli są intensywnie eksploatowane. Dotyczy to zwłaszcza tirów i autobusów, które przemierzają tysiące kilometrów, obsługując firmy i pasażerów na całym świecie. Konkretne części do fotela się niszczą i używają, powodując, że kierowca odczuwa dyskomfort, a jego kręgosłup ma się coraz gorzej.

Sprzedażą części do foteli, a także ich naprawą zajmują się wyspecjalizowane firmy. Mają one w swojej ofercie bardzo duży wybór elementów, mających zastosowanie w fotelach autokarów, samochodów ciężarowych, koparek, wózków widłowych, tramwajów itd. We wszystkich tych pojazdach używa się specjalnych foteli pneumatycznych, które można dostosować do potrzeb kierowcy, zwiększając jego komfort pracy. Pneumatyczne zawieszenie zapewnia wygodę podczas długiej jazdy i zmniejsza ryzyko wystąpienia rozmaitych zwyrodnień i bólu. Wystarczy jednak, że jedna część szwankuje, a kierowca od razu odczuje to na swoich plecach.

Najczęściej wymieniane części do foteli to m.in. zawór, siłownik, amortyzator, linka amortyzatora, gąbka siedziska itp. Są one w większości odpowiedzialne za sterowanie fotelem w poziomie i pionie, co umożliwia dopasowanie go do indywidualnych potrzeb kierowcy, jego wzrostu, wagi. Elementy regulujące wysokość i poziom fotela, a także oparcie i kąt fotela muszą działać sprawnie i niezawodnie. W przeciwnym razie kierowca będzie siedział za nisko lub za wysoko, jego pozycja nie będzie wygodna, co wpłynie bezpośrednio na komfort pracy, a także na bezpieczeństwo jazdy.

Korzystając z usług naprawczych wyspecjalizowanych firm, mamy pewność, że wymieniony amortyzator fotela czy inna część jest odpowiednio dobrany do modela oraz właściwie zamontowany. Zazwyczaj takie usługi objęte są gwarancją, więc w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, możemy zwrócić się do firmy z reklamacją. Natomiast w przypadku gdy cały fotel jest mocno zużyty, najlepszym wyjściem jest zakup zupełnie nowego.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.