Wirtualne biuro – ciekawa usługa dla biznesu

Wirtualne biuro w Katowicach i innych miastach jest nowym pomysłem na ograniczenie kosztów dla małych często jednoosobowych firm, które nie potrzebują fizycznej lokalizacji do prowadzenia działalności. Pomysł przyszedł z Zachodu, ale już zadomowił się w Polsce. Do powstania usługi przyczynił się rozwój biznesu, jaki obserwujemy na całym świecie. Nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą o istnieniu usługi wirtualnego biura, ale też nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Dzięki odpowiedniej reklamie może stać się bardzo popularna także w Polsce. Na razie oferowana jest głównie w dużych miastach – w Warszawie, Krakowie, Katowicach i innych.

Wirtualne biuro to pomocne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz niektórych problemów. Najczęściej korzystają z niego niewielkie firmy, które chcą mieć dobry, prestiżowy adres firmy – drukowany na wizytówkach, w oficjalnych dokumentach firmy. Jeśli nie chcą, by widniał tam bądź prywatny adres właściciela firmy lub niezbyt atrakcyjna dla kontrahentów prawdziwa siedziba firmy, wirtualne biuro to idealne rozwiązanie.

Wirtualne biuro ułatwi nam nawiązanie współpracy z renomowanymi firmami, dla których prestiż lokalizacji firmy jest bardzo ważny, choćby był on tylko na papierze.

Usługa wirtualnego biura może mieć różny zakres w zależności od aktualnych potrzeb klienta. A więc nie jest to tylko możliwość wpisania konkretnego adresu w KRS, dokumentach rejestracyjnych firmy, czy w korespondencji z kontrahentami. Chodzi także o szereg usług biurowych wynikających z używania innego adresu firmy ? a więc przekazywanie korespondencji standardowej oraz mailowej, faksu, również odpowiadanie na korespondencję, a nawet przygotowywanie stosownych dokumentów.

Wiele firm oferujących wirtualne biuro w Warszawie czy w innych miastach zapewnia swoim klientom bardziej kompleksowe usługi ? na przykład wsparcie na etapie rejestracji działalności, pomoc prawną, a także usługi księgowe.

W przypadku konieczności zorganizowania spotkania biznesowego w siedzibie firmy, wirtualne biuro służy także salami do wynajęcia, a także pełną obsługą sekretarską na czas spotkania, tak że partnerzy biznesowi nie zorientują się, że nie jest to rzeczywista siedziba firmy. Przykład firmy oferującej usługę wirtualnego biura tutaj.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.