Aranżacja łazienki

Płytki, ceramika, meble, armatura – to tylko niektóre elementy wyposażenia łazienki, które musimy wybrać przed aranżacją całości. Aranżacja łazienki to zadanie, przed którym staje każdy decydujący się na remont. Styl wnętrza kształtujemy za pomocą odpowiednio dobranej glazury, baterii, a także dodatków. W ostatnich latach bardzo popularny był styl antyczny. Dominowały w nim beże i brązy, dekoracyjne kolumny, a nawet rzeźby. Dziś z kolei modny jest minimalizm, ciemne płytki i baterie łazienkowe.

Wybór kabiny prysznicowej, wanny i innych elementów wyposażenia determinuje określony charakter wnętrza, który powinien współgrać z resztą mieszkania. Podobnie rzecz się ma z armaturą sanitarną. Stworzenie harmonijnej całości nie stanowi dziś problemu. Wszelkie próby stylizacji należy jednak podejmować z ostrożnością. Nagromadzenie zbyt wielu charakterystycznych detali może bowiem okazać się kiczowate. W sklepach jest ogromny wybór materiałów wykończeniowych, takich jak różnego rodzaju płytki ceramiczne, np. płytki białe 15×15 , odporne na uszkodzenia i wysokie temperatury, ceramika sanitarna, armatura.

Warto zastosować też sztuczki, które skorygują wygląd łazienki. Duże lustra optycznie powiększą małą łazienkę, sprawiając wrażenie przestronności. Natomiast dzięki podwieszeniu toalety realnie zyskamy dodatkowe miejsce, co w wypadku małych łazienek jest bardzo cenne. Duże możliwości aranżacji dają także meble łazienkowe, które oprócz swojej funkcjonalności posiadają także walory dekoracyjne. Można w nich pomieścić najważniejsze przybory toaletowe, kosmetyki, ręczniki, środki czystości. Meble łazienkowe wykonywane są przeważnie z płyt meblowych. Do niedawna królowała biel, dzisiaj coraz częściej stosuje się laminaty przypominające meble pokojowe. Ich kolor można dopasować do barwy ścian.

Ważną rolę w wyposażeniu łazienki zajmuje także ceramika. Oferta dostępnych na rynku muszli, umywalek i wanien jest bardzo szeroka. Ich kształt może być opływowy lub geometryczny. W ofercie można znaleźć ceramikę różniącą się także odcieniami, co umożliwia idealne dopasowanie kolorystyczne całej łazienki.

W dużych pomieszczeniach można pomyśleć o zastosowaniu luksferów, które będą dzieliły przestrzeń na poszczególne strefy, np. wc, część kąpielową, stanowiąc jednocześnie element dekoracyjny. Właściciele przestronnych łazienek mogą pokusić się nawet o stworzenie pokoju kąpielowego, który będzie miejscem relaksu i odpoczynku.

W zależności od osobowości użytkowników można wybrać spokojny lub ekstrawagancki wystrój łazienki, wykreować przytulne lub chodne i sterylne wnętrze, zastosować gres polerowany lub tradycyjną glazurę. Możemy też zdecydować, czy ma królować w nim dekoracyjność czy minimalizm. Przyjemność użytkowania i funkcjonalność są najważniejszymi kryteriami oceny. Dlatego warto poświęcić chwilę na stworzenie łazienki swoich marzeń.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.