Artykuły florystyczne – niezbędne w kwiaciarni

Florystyka to bardzo wdzięczna dziedzina gospodarki. Kwiaty są nieodłącznym elementem naszego życia, kojarzonymi głownie ze specjalnymi okazjami typu ślub, wesele, urodziny, imieniny, dzień matki, jakiś jubileusz, a także tymi mniej przyjemnymi, jak pogrzeb. Kwiaciarnie i profesjonalni floryści mają więc coraz więcej pracy, bo wymagania klientów rosną. Kiedyś modne były goździki i gerbery, dziś popularne są m.in. tulipany, storczyki i ponadczasowe róże.

Aby wykonać piękny i trwały bukiet weselny florysta lub kwiaciarka powinni użyć specjalistycznych akcesoriów florystycznych, choćby w postaci fiolki z zatyczkami, w które wkłada się pojedyncze kwiaty, przedłużając tym samym ich trwałość. Wiadomo, że bukiet weselny jest przez dłuższy czas w rękach panny młodej, i gdyby nie użyto tego dodatku florystycznego, pewnie szybko by zwiędł. Dzięki fiolce panna młoda nie musi się martwić świeżością bukietu, który dzięki temu rozwiązaniu może po przełożeniu do wazonu wytrzymać w dobrej formie jeszcze kilka dni.

Każdy florysta, który chce utrzymać się na tym konkurencyjnym rynku, musi inwestować w nowinki techniczne i stale się kształcić, aby spełnić rosnące wymagania klientów. Część oczywiście zadowoli się tradycyjnym bukietem z róż, ale jest coraz większa grupa konsumentów, którzy oczekują kreatywności i fantazji w tworzeniu wiązanek, zwłaszcza jeśli chcą nią obdarować kogoś bardzo ważnego.

Innym przykładem artykułu florystycznego, mającego zastosowanie w kwiaciarniach w tworzeniu rozmaitych aranżacji kwiatowych, wiązanek na grób oraz oryginalnych kompozycji z żywych kwiatów jest plastikowy wazonik wypełniony gąbką. Ma on ten sam cel co fiolka, czyli utrzymanie kwiatów z dostępem do wody, ale przydaje się do większych bukietów i kompozycji. Wykonany z zielonych elementów jest łatwy do zakamuflowania w bukiecie, więc nie wpływa na jego wygląd i atrakcyjność, a spełnia bardzo istotną rolę. Wszyscy kochamy żywe kwiaty, ale wiadomo, że ich trwałość bez dostępu do wody jest bardzo krótka. Dlatego akcesoria florystyczne typu fiolka czy gąbka są bardzo pomocne.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.