Zadania ortopedy

Różnego rodzaju kontuzje to częsty problem osób wybierających aktywny tryb życia, nie mówiąc już o sportowcach. Najpowszechniejsze są stany zapalne stawów, które wynikają z nadmiernego obciążenia i którym towarzyszą dolegliwości bólowe. Niestety za każdym razem, gdy próbujemy wrócić do aktywności, i narażamy się na większy wysiłek, ból się nasila, uniemożliwiając nam uprawianie sportu.

Każda kontuzja powinna być leczona, nawet jeśli dolegliwości na początku nie są bardzo uciążliwe. Niestety wraz z upływem czasu i brakiem podjęcia jakiegokolwiek leczenia czy rehabilitacji, mogą one coraz bardziej doskwierać osobie kontuzjowanej. Wizyta u lekarza specjalisty to szansa na całkowite wyleczenie, a przede wszystkim na trafną diagnozę i poradę.

Leczeniem schorzeń oraz urazów narządów ruchu zajmuje się dział medycyny ? ortopedia. Lekarz ortopeda zajmuje się więc diagnostyką (z zastosowaniem nowoczesnej aparatury medycznej, jak RTG, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa) oraz terapią wszelkich nieprawidłowości w obrębie narządów ruchu ? niezależnie od tego, czy są one wrodzone, czy nabyte.

W każdym większym mieście można znaleźć dobrego specjalistę, do którego warto się udać w przypadku drobnej lub poważniejszej kontuzji, nasilające się bólu wynikającego ze zwykłego stłuczenia, zwichnięcia lub skręcenia. Ortopeda w Warszawie oraz w każdym innym mieście zleci badania diagnostyczne wykorzystujące specjalistyczną aparaturę medyczną, pozwalające uzyskać pełny obraz sytuacji, i na tej podstawie zalecić odpowieplac zabawdnią terapię lub rehabilitację.

Ortopedzi mają pełne ręce roboty zwłaszcza zimą, kiedy oblodzone chodniki są przyczyną licznych upadków. Dotyczy to zwłaszcza starszych osób, ale nie tylko. Każde złamanie kości w podeszłym wieku jest bardzo groźne, bowiem słabość kości może powodować problemy ze zrośnięciem się.

Także każdy ortopeda dziecięcy w Warszawie i innych miastach ma wielu młodych pacjentów, którzy w trakcie zabawy łamią sobie kończyny i potrzebują natychmiastowej pomocy. Na szczęście u dzieci rekonwalescencja przebiega bardzo sprawnie i szybko, w odróżnieniu od osób starszych.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.