Charakterystyka i zastosowania pianki neoprenowej

Pianka neoprenowa to specjalne tworzywo, które wykorzystuje się do produkcji ubrań, kombinezonów dla miłośników nurkowania. Ale nie tylko. Neopren jest takim materiałem, który ma zdecydowanie większe zastosowanie. Dlatego też pianka neoprenowa bywa wykorzystywana do produkcji elementów izolacyjnych i wytłumiających. Z powodzeniem można z niej produkować podkładki pod myszy czy nóżki i podkładki antypoślizgowe.

Właściwości, jakie posiada pianka neoprenowa, sprawiają, że wykorzystuje się ją przy robieniu izolacji i warstw dylatacyjnych. Materiał ten wykorzystywany jest do uszczelnień. Z powodzeniem stosuje się go także przy produkcji odzieży ochronnej i myśliwskiej. Za pomocą pianki wykańcza się urządzenia sportowe, sprzęt myśliwski i jeździecki. Pianka jest materiałem odpornym na uszkodzenia i trwałym. Jest plastyczna i lekka, a to decyduje o tak szerokim jej zastosowaniu.

Producenci pianki starają się udostępniać ją w różnych grubościach, co przyczynia się do tego, że jej zastosowanie jest szersze. Nie zawsze bowiem traki sam rodzaj pianki jest wykorzystywany w działaniach. Jeśli na przykład chce się wykończyć pianką sprzęt sportowy, to używa się w tym celu innej pianki niż wtedy, kiedy używa się jej do uszczelnienia podłogi czy zapewnienia jej izolacji. Dlatego też pianka neoprenowa produkowana jest w kilku rodzajach, tak, jeśli chodzi o jej grubość, jak i postać. Sprzedaje się ją w arkuszach o określonych wymiarach. Istnieje też możliwość kupienia pianki w rulonach. Ceny uzależnione są tutaj głównie od grubości pianki i jej przeznaczenia. Wielu sprzedawców pianki neoprenowej ma w zakresie swoich usług docinanie pianki do określonych formatów. Korzysta się z tego często, bo jeśli tylko dostarczy się usługodawcy właściwy wzór czy format, to otrzymuje się idealnie docięty element. Oczywiście takie docięcia nie zawsze są konieczne. W wielu przypadkach specjaliści wykorzystujący piankę neoprenową docinają ją we własnym zakresie i radzą sobie z tym całkiem dobrze. Wymaga to oczywiście wprawy i doświadczenia.

 Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.