Zdrowy sen

Zdrowy sen to taki, który pomaga nam wypocząć i zapomnieć o trudach poprzedniego dnia. Mając na uwadze, że jedną trzecią naszego życia przesypiamy, warto postarać się o jak najlepszą jakość i komfort snu. Podstawową sprawą jest dobór odpowiedniej pościeli. Rosnące potrzeby konsumentów sprawiają, że liczą się nie tylko walory użytkowe, ale również wygląd i estetyka, a także właściwości zdrowotne.

Niejeden producent kołder zbankrutował, sądząc, że można sprawnie funkcjonować na rynku, nie uwzględniając rosnących potrzeb konsumenckich. W zależności od upodobań można wybrać kołdrę z wypełnieniem naturalnym lub syntetycznym. Bardzo ważne jest ich prawidłowe użytkowanie, które polega między innymi na energicznym wstrząsaniu zapewniającym równomierne rozmieszczenie wsadu, wietrzeniu (również zimą) i oczywiście praniu. Dzięki tym działaniom kołdry i poduszki zachowają swoje właściwości przez dłuższy czas. Nie zmienia to jednak faktu, że należy je wymieniać co 5-10 lat.

Dobrze dobrany materac zapewni wygodną pozycję kręgosłupa i sprawi, że obudzimy się wypoczęci, a nasz organizm będzie zregenerowany. Kołdry oraz poduszki wykonane z wełny dają nie tylko ciepło, ale również przynoszą ukojenie w wielu dolegliwościach. Powszechnie wykorzystuje się je w rehabilitacji zaburzeń krążenia, zmian reumatycznych, przy bólach pourazowych. Mogą być również stosowane profilaktycznie. Osobną grupę konsumentów stanowią alergicy. W dobie rosnącej liczby osób cierpiących na różne alergie każdy szanujący się producent prześcieradeł, poduszek i kołder ma w swojej ofercie wyroby antyalergiczne, które nie powodują uczuleń.

Oprócz samego łóżka i pościeli warto zwrócić uwagę również na otoczenie. Sypialnię należy przed położeniem się do łóżka wywietrzyć. Świeże powietrze, o odpowiedniej wilgotności i temperaturze ok. 20°C ułatwia zasypianie. Chrońmy miejsce, w którym śpimy przed szkodliwym promieniowaniem telewizora i komputera, nie umieszczając w nim tego typu sprzętu. Wskazane jest natomiast radio, w którym nastawiamy spokojną, odprężającą muzykę. Zamiast kontrastowych, żywych barw wybierajmy na ściany kolory pastelowe.

Spokojny i zdrowy sen to jeden z głównych czynników wpływających na komfort naszego życia. Wszyscy lubimy po męczącym dniu zatopić się w miękkiej pościeli i spokojnie zasnąć, zapominając o codziennych problemach. Stawiając coraz większe wymagania producentom kołder, poduszek i prześcieradeł, pamiętajmy, że wiele zależy też od nas samych.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.