Panele podłogowe, parkiet dębowy i inne wykończenie podłóg.

Podłogi to bardzo ważny element w naszym domu. Urządzając mieszkanie lub dom, stajemy wobec poważnych wyborów dotyczących wykończenia wnętrz. Należy uwzględnić w tym przypadku przede wszystkim własne upodobania i trwałość materiału, z jakiego wykonany jest produkt. Niektórzy kierują się również powszechnie panującą modą, która zmienia się co kilka lat.

Obecnie rynek podłóg jest tak bogaty, że każdy może znaleźć w nim coś dostosowanego do indywidualnych potrzeb – zarówno jeśli chodzi o ceny, jak i wygląd. W kuchniach i łazienkach najczęściej stosuje się kafelki, które doskonale znoszą wilgoć, natomiast w innych pomieszczeniach domowych, jak sypialnie, salony, przedpokoje w powszechnym użytku są panele podłogowe, a także parkiet dębowy oraz deska barlinecka, która jest rozwiązaniem pośrednim między panelami a parkietem. Deska barlinecka wykonana jest z trzech warstw drewna naturalnego. Izoluje ona ciepło i jest bardzo odporna, nie grożą jej mechaniczne uszkodzenia ani odkształcenia.

Od paru lat na rynku królują niepodzielnie panele podłogowe, które doskonale imitują lite drewno, a są od niego o wiele tańsze i łatwiejsze w montażu. Każdy posiadający zdolności do majsterkowania bez problemu poradzi sobie z ich zainstalowaniem.

Podłogi mogą być wykonane z całych desek, w ofercie dostępnej na rynku znajdują się również panele dwuklepkowe oraz trójklepkowe. Można je montować w pomieszczeniach, które będą użytkowane przez alergików, łatwo bowiem usunąć z nich kurz. Najbardziej elegancko na podłodze wygląda naturalne lite drewno. Nie jest ono podatne na uszkodzenia, a jednocześnie uszlachetnia każde wnętrze.

Podłoga drewniana ma same zalety. Deska podłogowa jest estetyczna, wygodna w użytkowaniu i łatwa do czyszczenia. Może być wykonana z rozmaitych gatunków drewna ? z olchy, dębu, klonu, buku i innych, egzotycznych. Ich kolory są bardzo różnorodne i za ich pomocą można dowolnie kształtować wnętrze. Na przykład jasne panele najlepiej nadają się do wnętrz małych, ponieważ optycznie je powiększają, natomiast ciemne można zastosować w wysokich i dużych pomieszczeniach.

Dobrze jest, jeśli równocześnie montuje się podłogi oraz drzwi. Można wtedy dobrać jednolitą kolorystykę i gatunek drewna, tak aby tworzyły one harmonijną całość.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.