Peruka – sposób na łysienie

perukiProblem łysienia znany jest nie tylko mężczyznom, ale także kobietom, a nawet dzieciom. W przypadku mężczyzn często jest to sprawa dziedziczna, zapisana w genach, lub też wynika z działania hormonów, w szczególności testosteronu. W przypadku kobiet i dzieci główną przyczynę stanowi choroba nowotworowa, a właściwie chemioterapia, stosowana w leczeniu tej choroby. Łysienie może też być skutkiem przeżywanego stresu.

Nie da się ukryć, że włosy stanowią odpowiednio atrybut męskości i kobiecości ? trudno więc pogodzić się z utratą włosów, nawet tą czasową, a co dopiero trwałą, jak w przypadku łysienia androgenowego (dotyczy ono także kobiet). Niezależnie od przyczyny, warto działać, aby poprawić swoje samopoczucie i samoocenę i móc swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. Na rynku możemy znaleźć różne rozwiązania i metody walki z problemem lub sposoby na jego tuszowanie.

Rozwiązanie problemu

Kosztowne terapie, przeszczepy są dostępne są tylko dla zamożnych. Natomiast na perukę, tupet, dopinkę, czy zagęszczacz włosów może sobie pozwolić chyba każdy. Oczywiście peruka peruce nierówna, dlatego w zależności od posiadanego budżetu, warto dopasować rozwiązanie odpowiednie dla siebie.
Generalnie peruki można podzielić na naturalne i sztuczne. Przez wiele lat peruki kojarzyliśmy z napompowanymi, natapirowanymi, sztucznie wyglądającymi perukami, które można było rozpoznać na głowie z kilometra. Nie budziły one pozytywnych emocji ani wśród osób je noszących, ani wśród otoczenia. Dzisiaj technologia poszła znacznie do przodu, a peruki prezentują się o wiele lepiej.

Peruki naturalne

Przede wszystkim można bez problemu nabyć perukę naturalną, wykonaną z prawdziwych włosów, która zakładana jest na stałe, a skóra pod nią oddycha. Nosząc taką perukę, nie musimy martwić się o jej wygląd po nocy, ani nie musimy rezygnować z aktywności fizycznej. Peruka naturalna zachowuje się jak naturalne włosy (oczywiście poza odrastaniem) ? można więc zmieniać w niej przedziałek, codziennie czesać się inaczej, pleść warkocze, upinać koki i cieszyć się piękną fryzurą na co dzień.

Co ważne, możemy zamówić perukę wykonaną specjalnie dla nas, z dopasowaną długością, kolorem i gęstością włosów. Jest więc możliwe idealne odwzorowanie dotychczasowej fryzury lub też totalna metamorfoza ? w zależności od potrzeb i oczekiwań.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.