Usługi świadczone przez biura rachunkowe

księgi rachunkoweBiura rachunkowe oferują szereg wyspecjalizowanych usług, z których korzystają różne podmioty gospodarcze. Są to nie tylko duże spółki prawa handlowego, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki jawne, cywilne i komandytowe, ale również małe jednoosobowe działalności, ale także klienci indywidualni, którzy na przykład chcą zlecić przygotowanie deklaracji podatkowych PIT.

Niezależnie od tego, jaką działalność prowadzimy, musimy spełnić nałożony na nas obowiązek prowadzenia księgowości. Może to być księgowość  ? w wersji pełnej, czyli Księgi handlowe, lub też księgowość mała (inaczej uproszczona) w formie księgi przychodów i rozchodów. Oprócz tego biura rachunkowe przygotowują deklaracje dla różnych urzędów, urzędu skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, deklaracje roczne, bilanse, sprawozdania finansowe, oraz w przypadku rzemieślników karty podatkowe. Zakres usług księgowych jest więc bardzo szeroki.

Szukając biura rachunkowego w dowolnym mieście, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim ważne jest czy pracujący w biurze specjaliści posiadają certyfikaty księgowe nadane przez Ministra Finansów, które potwierdzają, że dane biuro jest uprawnione do świadczenia usług księgowych. Drugą ważną sprawą jest ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności. W przypadku błędu biura księgowego, to przedsiębiorca ponosi karę, jednak może wtedy ubiegać się o odszkodowanie od biura.

Biura rachunkowe zwane także biurami księgowymi funkcjonują w każdym mniejszym i większym mieście. Aby pozyskać klientów muszą konkurować ze sobą, oferując jak najbardziej kompleksowe usługi. Wiele biur samodzielnie odbiera dokumenty od klienta, a także reprezentuje go przed urzędami, doradza najkorzystniejsze rozwiązania podatkowe i finansowe, wykonuje tzw. audyty podatkowe itd. Korzystając z powyższych usług prowadzący działalność oszczędza swój cenny czas, i może skoncentrować się na efektywnym prowadzeniu działalności.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.