Niezbędne elementy na sali operacyjnej

operacjaPlacówki służby zdrowia muszą spełniać najwyższe standardy, jeśli chodzi o jakość świadczonych usług medycznych, profesjonalną opiekę medyczną, a także czystość i sterylność. Odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjenta wymaga ogromnej wiedzy lekarzy i personelu medycznego, doświadczenia, jak również nowoczesnego sprzętu, narzędzi i aparatury medycznej oraz zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa ? odzieży jednorazowej, jałowych rękawic chirurgicznych. Sterylne warunki są niezbędne do przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych, gdzie mamy do czynienia z otwartą raną.

 

Nowoczesna aparatura
Skalpel i nici chirurgiczne to nie wszystko ? lekarzy wspiera nowoczesna, specjalistyczna aparatura medyczna i narzędzia ? laser, diatermia chirurgiczna, USG z elektrodą, ssaki i wiele innych. Wszystkie urządzenia muszą być certyfikowane i zachowywać ścisłą zgodność z obowiązującymi normami. Muszą także podlegać systematycznym przeglądom, aby zapewnić pacjentom maksimum bezpieczeństwa. Dostarczaniem oraz serwisowaniem urządzeń zajmują się specjalistyczne firmy, zaopatrujące różne typy placówek służby zdrowia ? od małych gabinetów lekarskich, przez przychodnie i poradnie po szpitale i kliniki, prywatne i działające w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oferta takich firm jest bardzo bogata, by móc realizować potrzeby placówek o najróżniejszych specjalizacjach.

 

Odzież jednorazowa

Jednym z najistotniejszych elementów ochrony na sali operacyjnej jest specjalistyczna ochronna odzież jednorazowa. Personel zakłada maski chirurgiczne, jałowe fartuchy, zasłaniające korpus oraz kończyny, a także czepki na głowę, aby do rany pacjenta nie przedostał się naskórek lub włosy lekarza. Uzupełnieniem stroju personelu medycznego są jałowe rękawice chirurgiczne, które wykonuje się z różnych materiałów ? lateksu, winylu, nitrylu i innych, aby uzyskać trwałość i wytrzymałość, a jednocześnie umożliwić bardzo precyzyjne ruchy. Na sali operacyjnej zabezpiecza się nie tylko ciało personelu i oczywiście pacjenta, ale również sprzęt i meble pomocnicze, przeznaczone są do tego jednorazowe specjalne okrycia i serwety, stanowiące ochronny system izolujący. Bez odzieży jednorazowej, rękawic chirurgicznych, masek, czepków i okryć nie byłoby możliwe przeprowadzenie żadnej operacji.

 

Na sukces lekarzy składa się ich doświadczenie, umiejętności, a także nowoczesna aparatura medyczna i zachowanie szczególnych środków ostrożności w zakresie sterylności.

Innowacyjna aparatura medyczna dostępna jest na tej stronie: http://hicare.pl/produkty/Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.