Piękna łazienka – wybór stylu i płytek

łazienkaWykańczanie łazienki i jej aranżacja to spore wyzwanie, ale też duża przyjemność dla inwestorów i właścicieli mieszkań oraz domów, którzy marzą o wygodnej, a zarazem eleganckiej łazience.

Łazienka, lub jak się często obecnie mówi ? pokój kąpielowy, możemy urządzić w dowolnie wybranym przez siebie stylu, bowiem wybór płytek i wszelkiego rodzaju asortymentu łazienkowego w postaci armatury, ceramiki, mebli, akcesoriów jest bardzo duży i można w nim znaleźć praktycznie wszystko. Ogranicza nas właściwie tylko nasza wyobraźnia i oczywiście fundusze, jakimi dysponujemy. Produkty możemy nabyć w hurtowni, markecie budowlanym lub w sklepie internetowym, gdzie często ceny są korzystniejsze.

Jeśli już dokonamy podstawowego wyboru, w jakim stylu ma być nasza łazienka, pierwszym podstawowym zakupem jest zakup płytek. Rynek jest bogaty w zróżnicowany asortyment zarówno jeśli chodzi o typ płytek ceramicznych, jak i o wzornictwo oraz rozmiary. W sklepach znajdziemy więc płytki gresowe, glazurę i terakotę, którymi możemy wyłożyć ściany i podłogę w łazience.

Mimo ogromnego wyboru płytek na rynku często zdarza się, że inwestor ma tak oryginalny pomysł na swoją łazienkę, że dostępny asortyment nie w pełni go satysfakcjonuje. W takich wypadkach musi skorzystać z profesjonalnych usług cięcia płytek na wymiar, dzięki czemu może uzyskać wymarzony wzór płytek w wybranym przez siebie rozmiarze. Trzeba dodać, że nowoczesne technologie cięcia ? m.in. tarczą diamentową chłodzoną wodą pozwalają uzyskać idealnie gładkie krawędzie ciętych płytek, tak że nikt nie jest w stanie rozpoznać, że płytki miały oryginalnie inny kształt. Dzięki usłudze cięcia płytek można uzyskać także bardzo fantazyjne i skomplikowane motywy w postaci rozet, którymi najczęściej ozdabiane są podłogi w dużych pomieszczeniach. Daje to bardzo wyrafinowany efekt we wnętrzu.

Płytki trzeba oczywiście dopasować do wielkości i kształtu łazienki, żeby całość prezentowała się stylowo i elegancko. Poza tym wielkością płytek możemy niwelować pewne wady pomieszczenia, na przykład optycznie je powiększyć za pomocą jasnych płytek. Dzisiaj nie ma jednego obowiązującego trendu w wykańczaniu łazienek, panuje duża dowolność ? modne są zarówno duże płytki, jak i mozaiki, a także atrakcyjne wielobarwne dekory z motywami kwiatowymi, abstrakcyjnymi czy grafiką z miejskim pejzażem. Na co się zdecydujemy ? zależy tylko od nas. Inspiracje można czerpać z magazynów wnętrzarskich, programów telewizyjnych, a także z internetu, który jest skarbnicą pomysłów, w tym tych najodważniejszych.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.