Sprawy rozwodowe

sądRozwód jest zawsze nieprzyjemnym doświadczeniem dla ludzi, którzy do tej pory dzielili wspólne życie. Powody rozstania bywają różne ? często mówi się o tzw. niezgodności charakterów, co oznacza, że małżonkowie przed pojęciem decyzji o wspólnym życiu nie poznali się dobrze, nie mieli świadomości niektórych swoich cech charakterologicznych. Wiadomo ? pewne sprawy weryfikuje samo życie. Wiele cech ujawnia się dopiero w kryzysowych sytuacjach, kiedy pojawiają się pierwsze problemy, na przykład finansowe. Sposób radzenia lub raczej nieradzenia sobie z problemami może być powodem rozwodu, np. jeśli współmałżonek nadużywa w takich sytuacjach alkoholu.

Drugim najczęstszym powodem rozwodu jest zdrada i chęć jednego ze współmałżonków ułożenia sobie życia od nowa. W takich przypadkach najczęściej sąd orzeka rozwód z winy osoby, która dopuściła się zdrady, i w ten sposób doprowadziła do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego.

Jeżeli chodzi o rozwód, Warszawa jest miastem królującym w statystykach. Szybkie tempo życia sprawia, że ludzie uważają podejmowanie kolejnych prób ratowania małżeństwa za stratę czasu. Jedna kłótnia przeradza się w poważny kryzys. Do rosnących statystyk przyczynia się także duże nagromadzenie przedstawicieli świata kultury, sztuki, a także pospolitych celebrytów.

W każdym mieście znajduje się wiele kancelarii prawnych, specjalizujących się w sprawach rozwodowych. Ich zadaniem jest profesjonalne przygotowanie pism, pozwu rozwodowego, reprezentowanie swojego klienta przed sądem. W zależności od lokalizacji i stopnia trudności sprawy kancelarie zarabiają duże pieniądze. Aby rozeznać się w sytuacji, trzeba zasięgnąć języka, najlepiej używając do tego internetu, i wpisując w wyszukiwarkę wybrane hasło, np. rozwód Katowice, koszty rozwodu Warszawa itp.

Skutki rozwodu nie są aż tak bolesne, jeśli małżonkowie nie posiadają dzieci. Dla nich jest to bowiem prawdziwa tragedia. Dzieci, szczególnie te najmniejsze, nie rozumieją dlaczego jeden z rodziców (najczęściej ojciec) się wyprowadza. Jest oczywiste, że kontakty stają się coraz rzadsze, i trudno w ten sposób ? na odległość wychowywać dziecko. Choćby nie wiem jak rodzice się starali, dziecko zawsze jest w sytuacji rozwodu poszkodowane. Można oczywiście minimalizować skutki, jeśli byli małżonkowie nie starają się ze sobą walczyć za wszelką cenę, i mają na uwadze dobro dziecka, ale po rozwodzie sytuacja nigdy nie jest idealna. Często potrzebna jest pomoc psychologa.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.