Proces tworzenia sklejki

Sklejka jest stosowana w rozmaitych gałęziach przemysłu, choć powszechnie kojarzy się tylko z branżą meblarską i budowlaną. Faktycznie w tych dwóch dziedzinach ma chyba najszersze zastosowania, ale bynajmniej sklejki nie można ograniczyć tylko do tych dwóch branż. Sklejkę uzyskuje się z różnych gatunków drewna, i składa się na nią nieparzysta ilość warstw drewna.

Sam proces, w którym powstaje gotowa sklejka jest ciekawy i długotrwały. Drewno poddawane jest wielu zabiegom. Następujące po sobie etapy to przede wszystkim: obróbka hydrotermiczna, czyszczenie, skrawanie, a także łączenie płatów, suszenie, klejenie, sprasowanie elementów. Ostatnim etapem wytwarzania sklejki jest jej szlifowanie.

Taki proces produkcji sklejki przekłada się na jej trwałość i niezniszczalność. Produkt stworzony według tradycyjnych zasad zachowuje świetne właściwości przez wiele lat. Na rynku jest wiele odmian sklejki wyprodukowanej z gatunków krajowych oraz egzotycznych ? iglastych i liściastych, każdy typ ma swoje specyficzne zastosowania.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.