Ważne akcesoria samochodowe

fotelik samochodowy MARSWśród akcesoriów samochodowych znajdziemy takie rozwiązania jak różnego rodzaju torby-organizery, uchwyty na kubek czy telefon, lusterka wsteczne do obserwacji dziecka itp. Jednym z najważniejszych akcesoriów samochodowych jest jednak fotelik samochodowy dla dzieci, który jest też obowiązkiem prawnym nałożonym przez ustawodawcę na opiekunów dzieci. Przewożenie pociechy bez fotelika nie tylko grozi mandatem, ale przede wszystkim naraża na poważne niebezpieczeństwo dziecko. Dziecko trzeba przewozić w foteliku do osiągnięcia przez nie 12. roku życia lub osiągnięcia wzrostu 150 cm.

Zadaniem fotelika samochodowego jest utrzymanie młodego człowieka w stabilnej pozycji, tak by nie mógł się samodzielnie i bez kontroli rodzica przemieszczać po samochodzie. Przytrzymanie dziecka na miejscu jest niezwykle istotne, gdy pomyślimy nawet nie o poważnym wypadku, ale o nagłym hamowaniu, które przecież zdarza się dość powszechnie. Dziecko, które w takiej sytuacji nie znajduje się w foteliku i nie jest przypięte pasami bezpieczeństwa, może zostać poważnie poturbowane. Nie warto więc ryzykować, odpowiedzialny rodzic czy opiekun dziecka zawsze przewozi dziecko w foteliku czy na podstawce. Nie tylko dlatego, że tak nakazuje prawo, ale przede wszystkim dlatego, że chce uchronić swoją pociechę przed zagrożeniem.

O foteliku samochodowym nie należy zapominać nawet na krótkich trasach, kiedy nie planuje rozwijać zawrotnych prędkości. Nigdy bowiem nie możemy być pewni, kto aktualnie znajduje się na drodze i co może się wydarzyć w najbliższej okolicy.

Na rynku można znaleźć bezpieczne foteliki samochodowe, które są dostosowane do różnych rozmiarów wagowych dziecka. Dziecko rosnąc, zmienia swoją aktywność, więc fotelik lub podstawka powinny to uwzględniać. Generalnie foteliki obejmują przedział wagowy od 0-36 kg, mamy do wyboru 5 grup wagowych, spośród których trzeba dopasować odpowiedni model. Należy pamiętać, że tylko dopasowany do wagi i wzrostu dziecka fotelik spełnia swoją rolę i może być bezpiecznie stosowany. Równie ważny jest montaż i odpowiednie umieszczenie dziecka w foteliku. Obecnie producenci dbają nie tylko o bezpieczeństwo dzieci, ale również o ich komfort i wartości estetyczne, dlatego na rynku można znaleźć duży wybór akcesoriów samochodowych, które mogą zaspokoić wysokie wymagania konsumentów.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.