Sposób na dekorację ścian

fargesia dominoModa na agresywne, kontrastowe rozwiązania, związane z urządzaniem wnętrz, sprawiła, że na rynku pojawiły się kolorowe tynki ozdobne, wzorzyste płytki łazienkowe, różne rodzaje farb i wzorów, które możemy umieszczać na ścianach. Meble również nie przypominają tradycyjnych rozwiązań, które pamiętamy z domów naszych rodziców, dziadków i folderów z poprzedniego wieku. Wyzwaniem są już nie tylko ich kolory, ale i wydziwione kształty, nawiązujące do nowoczesnego stylu, pozbawione kantów i tradycyjnych, rzeźbionych ozdób.

Fototapety

Coraz większą popularnością cieszą się również fototapety, które przy odpowiedniej ekspozycji mogą tworzyć wspaniałe obrazy. Odpowiednie dopasowanie do nich mebli oraz oświetlenia daje niepowtarzalne efekty, przenosząc nas w świat dzikiej dżungli czy londyńskiego metra. Fototapety wymuszają pewne, dodatkowe rozwiązania, które w normalnych warunkach nie przyszłyby nikomu do głowy. Należy je jednak umiejętnie kłaść, a do tego potrzebny jest fachowiec, który dobierze właściwy klej i starannie dopasuje poszczególne elementy, by nie było widać łączeń.

Większość fototapet drukowanych jest z zakładkami, które ułatwiają ich dokładne położenie na ścianie. Tapety laminowane są jednak cięte na styk, co oznacza zwiększoną trudność w szczegółowym ich dopasowaniu. Powłoka z laminatu zabezpiecza je przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami, co sprawia, że z powodzeniem nadają się nawet do łazienki czy kuchni, całkowicie zmieniając ich wnętrza. Wiele firm produkujących fototapety oferuje naniesienie na nie naszych własnych zdjęć, co może nadać naszemu domowi bardzo indywidualnego charakteru.

Płytki łazienkowe

W dziedzinie płytek łazienkowych też wiele się ostatnio zmieniło. Do lamusa odchodzą kafelki beżowe z delikatnym szlaczkiem, które można spotkać w co drugiej łazience urządzanej w latach 90-tych. Dzisiaj najmodniejsze są wyraziste wzory, na przykład kwiatowe, roślinne, z motywem miasta itp. Inwestorzy mają więc  w czym wybierać. Kolorystyka również jest bardzo odważna – czerwienie, błękity, zielenie, a także czerń, grafit, łączenie dużych kontrastów to obecnie najmodniejszy styl wykańczania i urządzania łazienki.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.