Prace wykończeniowe przy domu

kamien_ozd_naturalWykańczanie domu z zewnątrz musi być starannie przemyślane. Brane pod uwagę powinny być nie tylko względy ekonomiczne, czy jakość wykorzystanych materiałów, ale także wygląd domu. Pierwszym elementem, który warunkuje nasze dalsze wybory jest rodzaj i kolor pokrycia dachu. W składach budowlanych dostępna jest cała gama kolorów, wzorów i rodzajów dachówek, blachodachówek i ozdobnych pap. Jedne kuszą ceną, inne wyglądem, a jeszcze inne wieloletnią gwarancją. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, a więc wybór bywa naprawdę trudny.

Następnym krokiem, jaki trzeba wykonać, to decyzja dotycząca stolarki drzwiowej i okiennej. Należy się zastanowić nad tym, który z jej rodzajów bardziej nam odpowiada, będzie ładniej wyglądał czy wręcz będzie łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Mając wybrany dach, drzwi i okna, musimy dopasować do nich elewację budynku, w tym drobne elementy jak np. parapety zewnętrzne. Warto wziąć pod uwagę usytuowanie budynku, zanieczyszczenie powietrza i wilgoć, która nie wszystkim rozwiązaniom będzie sprzyjała.

Ostatnim elementem, który będzie składał się na całość wyglądu naszego domu, są tarasy. Do wyboru mamy całą gamę gresów, płytek klinkierowych, a także eleganckie płyty na taras, wykonane z kamienia lub jego znakomitej imitacji. To ostatnie rozwiązanie daje największe pole do popisu dla wykonawców, a od nas wymaga jedynie odrobiny wyobraźni. Płyty tarasowe można bowiem łączyć z innymi materiałami, tworząc niepowtarzalne, a jednocześnie naturalne wzory. Oczywiście muszą one współgrać z całością budynku, co wcale nie jest proste. Dom to poważna inwestycja, na którą składa się bardzo wiele elementów. Do skomponowania spójnej całości konieczny jest dobrze rozwinięty zmysł estetyczny inwestora lub współpraca ze specjalistą architektem wnętrz.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.