Kredyty pod zastaw

doradca kredytowy 2

 

 

 

 

 

 

Banki – wśród wielu opcji kredytowych ? proponują między innymi kredyt pod zastaw nieruchomości ? mieszkania lub domu. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel ? zakup kolejnej nieruchomości, gruntu, samochodu, finansowanie rozpoczęcia swojej działalności gospodarczej, spłatę długów itd. Kredyt pod zastaw zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród osób, potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki, które dysponują nieruchomością, ale brak im bieżących pieniędzy na wyznaczony cel.

Kredyt pod zastaw ? zabezpieczenie dla banku

Okres kredytowania jest zależny od kwoty i możliwości finansowych kredytobiorcy. Nieruchomość staje się swego rodzaju zabezpieczeniem dla banku czy instytucji finansowej przed niewypłacalnym kredytobiorcą. W razie zaprzestania regularnego spłacania rat zobowiązania, bank przejmuje nieruchomość, rekompensując sobie straty. Kredyt pod zastaw nieruchomości to rozwiązanie warte przemyślenia.

Kredyt to poważny temat, z którym musi się zmierzyć większość z nas. Niezależnie od kwoty i celu, na który chcemy go przeznaczyć jest to ważna decyzja, którą warto głęboko przemyśleć i wybrać najlepszą ofertę. Konieczne jest uświadomienie sobie, że z kredytem będzie się żyło jakiś określony czas, czasem nawet parędziesiąt lat ? a do końca nie wiemy, jaka czeka nas przyszłość, i w jakim miejscu i kondycji finansowej będziemy za kilka lat.

Kredyty w obcej walucie

Kilkanaście lat temu najpopularniejsze były kredyty zaciągane we frankach szwajcarskich, ponieważ kurs był bardzo korzystny. Wiele osób wybrało właśnie taki kredyt, aby zapewnić sobie niskie raty. Przez pewien czas rzeczywiście tak było ? raty były małe, a kredytobiorcy nie odczuli, że spłacają wysokie zobowiązanie. Niestety dobra passa się odwróciła, kurs uległ dramatycznej zmianie na niekorzyść osób, które wybrały właśnie tę walutę kredytową.

Aktualnie prawo jest już zmienione, i takie kredyty może zaciągać tylko osoba, która zarabia w obcej walucie. Jest to rozwiązanie, które pozwoli uniknąć wielu problemów, z którymi borykają się obecnie kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty w szwajcarskiej walucie kilka lub kilkanaście lat temu. Zmiana kursu walut jest rzeczą naturalną, której trzeba mieć świadomość. Poszkodowani kredytobiorcy jednak twierdzą, że gdy podpisywali umowy kredytowe, nikt nie informował ich o wysokim ryzyku kursowym, skutkującym możliwością wzrostu miesięcznej spłaty. Niektórzy zdecydowali się nawet na procesy sądowe przeciw bankom, uważając, że zostali oszukani.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.