Waga łazienkowa i waga kuchenna

Waga łazienkowa to niezbędny element wyposażenia łazienki osób, które lubią kontrolować swoją wagę. Na rynku są wagi tradycyjne mechaniczne oraz elektroniczne (na baterie), które cechuje bardzo duża dokładność. Zazwyczaj maksymalne obciążenie wag oscyluje wokół 150 kg. Dokładność pomiaru może wynosić około 100 gr. Platforma może być wykonana ze szkła, także w połączeniu ze stalą nierdzewną, z tworzywa sztucznego lub drewna.

Waga łazienkowa powinna być estetyczna i elegancka, jeśli ma być wystawiona na widok publiczny, a nie schowana w szafce. Nowoczesny wygląd idzie w parze z funkcjonalnością. Praktyczna i kompaktowa waga powinna się mieścić w standardowej szafce łazienkowej, i nie zajmować dużo miejsca. Waga należy do podstawowego wyposażenia łazienki.

Na rynku dostępne są wagi standardowe, a także wagi wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak pamięć użytkowników lub pomiar tkanki tłuszczowej i zawartości wody w ciele osoby ważonej, oraz zegar. Niektóre wagi elektroniczne zapamiętują wagę nawet 10 osób, ułatwiając porównanie swojej wagi przy ostatnim ważeniu do tej aktualnej.

Ceny wag oscylują od około 50 zł w wersji podstawowej do około 200 za wersję z dodatkowymi funkcjami. Należy jednak pamiętać, że podstawową funkcją jest ważenie, a najważniejszą cechą wagi ? jej dokładność. Powinna ona być niezawodna, trwała i łatwa w użyciu, by dobrze spełniała swoją rolę.

Wagi znajdują zastosowanie w różnych miejscach, również w kuchni. W przeciętnym mieszkaniu znajduje się waga kuchenna oraz waga łazienkowa. Podobnie jak w przypadku wag łazienkowych, wagi kuchenne również dostępne są w wersji mechanicznej oraz elektronicznej. Waga kuchenna jest przydatna do odmierzania ilości zwłaszcza produktów sypkich, na przykład mąki, cukru na ciasto. Jest ona niezbędna dla wszystkich, którzy muszą uważać na zjadane ilości jedzenia ? ze względów zdrowotnych lub estetycznych. Dotyczy to na przykład diabetyków, którzy są zmuszeni do bardzo ścisłej diety i liczenia kalorii. Specjalne tabele informują ile kalorii i różnych substancji odżywczych znajduje się w stu gramach danego produktu. Do tego potrzebna jest waga kuchenna.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.