Szkoła rysunku architektonicznego – przygotowanie do studiów

Kurs rysunku architektonicznego to pierwszy krok na drodze do kariery architekta. Skończenie takiego kursu pod okiem profesjonalistów jest niezbędne, aby w ogóle myśleć o tym zawodzie. Nawet w szkołach średnich o profilu artystycznym liczba zajęć jest zbyt mała, by można było dobrze przygotować się do egzaminów. Bez kursu rysunku ani rusz. Nauka powinna trwać ponad pół roku, najlepiej jak najdłużej. Podczas kursu rysunku doskonali się swoją technikę, zaznajamia z zagadnieniami i tematami obecnymi na egzaminach na studia wyższe.

Egzaminy wstępne na studia architektoniczne są bardzo trudne, i zdecydowana większość studentów kończy kursy rysunku przed ich zdawaniem. A kierunek jest niezwykle ciekawy i rozwijający. Po jego ukończeniu można projektować budynki użyteczności publicznej, prywatne domy jednorodzinne, osiedla mieszkaniowe itd. Zawód architekta jest bardzo intratny, pozwala się rozwijać, i realizować swoje pasje twórcze.

Każda szkoła rysunku powinna na bieżąco śledzić wymagania, jakie stawiają uczelnie przed zdającymi, i dostosowywać do nich ofertę kursu. Zajęcia w małych grupach pozwalają realnie udoskonalić swoje umiejętności w zakresie rysunku architektonicznego. W trakcie zajęć w szkole rysunku przerabiane są tematy i zadania z poprzednich lat z różnych uczelni w Polsce. Większość szkół oferujących naukę rysunku organizuje zajęcia praktyczne oraz niezbędne wykłady dotyczące zagadnień teoretycznych, takich jak zasady perspektywy, kompozycji, światłocienia, historii architektury itp.

Nauka rysunku w takich szkołach to czysta przyjemność. Możliwość konsultacji z doświadczonymi i renomowanymi architektami, warsztaty w plenerze oraz w dobrze wyposażonej sali, korekta prac, wskazówki, aktywna nauka to najważniejsze atuty kursów rysunku.

Nauka w szkołach rysunku przebiega w przyjemnej atmosferze, często organizowane są próbne egzaminy, mające przygotować do prawdziwych zmagań na egzaminach uczelnianych. Kursy można zacząć o każdej porze roku, choć większość zaczyna się wrześniu, od nowego roku szkolnego.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.