Jak funkcjonalnie urządzić małą przestrzeń?

system drzwi przesuwanychMałe mieszkania i wąskie korytarze znacznie utrudniają życie domownikom. W takich przedpokojach trudno ustawić meble, ponieważ uniemożliwia to otwieranie drzwi. W efekcie przedpokoje stoją niewykorzystane. Pewnym rozwiązaniem może być rezygnacja z drzwi i stworzenie wielu, otwartych przestrzeni. O ile jednak można sobie wyobrazić rezygnację z drzwi w pokojach, o tyle trudno wyobrazić sobie taki stan w łazience czy toalecie. Rozwiązania są dwa. Można zdecydować się na drzwi przesuwne lub harmonijkowe.

Drzwi harmonijkowe są przeważnie mało skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie domownikom poczucia intymności. Zazwyczaj są to delikatne przepierzenia, które jedynie imitują prawdziwe zamknięcie. Drzwi przesuwne są pod tym względem o wiele solidniejsze. W ten sposób nawet najmniejsze mieszkanie będzie zapewniało domownikom prywatność. Tego rodzaju drzwi można montować również na poddaszach ze skosami, gdzie tradycyjne skrzydła mogą mieć kłopoty z uchylaniem się na pełną szerokość.
Wybierając określony system drzwi przesuwnych, można go stosować nie tylko w drzwiach przejściowych, ale również używać jako zamknięcie szaf wnękowych, garderób czy bibliotek. Używając jednolitych stylistycznie drzwi łatwo jest nadać mieszkaniu gustowny wystrój. Poszczególne systemy drzwi przesuwnych różnią się od siebie rozwiązaniami technicznymi. Jedne są oparte o wózek dolny, inne przede wszystkim opierają się na górnej szynie. Warto przejrzeć ofertę dostępną na rynku i wybrać system, który będzie pasował do każdego zastosowania w naszym mieszkaniu.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.