Bezpieczeństwo sieci informatycznych

White Server RoomSieci teleinformatyczne łączą ze sobą setki milionów komputerów i urządzeń, oplatając świat niewidzialną pajęczyną lokalnych i globalnych sieci z Internetem, jako siecią sieci na czele. Podstawowymi punktami całego systemu są serwery, czyli urządzenia odpowiedzialne za wysyłanie w sieciową przestrzeń różnorodnych danych. Najważniejszym wyzwaniem dla wszystkich, utrzymujących w aktywności sieci komputerowe, jest zapewnienie ciągłości pracy wszystkich urządzeń. Jednym z największych problemów jest wyeliminowanie możliwości wystąpienia przerwy w zasilaniu.

W warunkach amatorskich lub półprofesjonalnych wystarczą zasilacze UPS, które podtrzymają zasilanie przez określony czas. Zawodowcy wymagają znacznie szerszych zabezpieczeń, które mogą zapewnić jedynie podmioty świadczące wyspecjalizowane usługi. Jednym z nich jest kolokacja serwerów. W zarysie polega to na tym, że dowolny podmiot może umieścić swój serwer w profesjonalnej serwerowni, która zapewnia właściwe warunki jego eksploatacji.

Centra danych oferujące hoteling serwerów, zapewniają odpowiednie zasilanie, podtrzymanie napięcia poprzez urządzenia UPS oraz systemy awaryjnego zasilania zaopatrzone w wydajne stacjonarne agregaty prądotwórcze. Dzięki temu nie ma ryzyka, że awaria sieci energetycznej wyłączy serwery z eksploatacji. Poza tym profesjonalne serwerownie zapewniają bezpieczeństwo samych urządzeń oraz zgromadzonych na ich dyskach danych. Właśnie z tych powodów kolokacja serwerów jest coraz bardziej popularną formą zapewnienia sobie ciągłości pracy serwerów.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.