Parkowanie samochodu w mieście

blokada parkingowaParkowanie w polskich miastach przypomina ruletkę. Możliwość bezkonfliktowego i zgodnego z prawem zaparkowania pojazdu zależy jedynie od szczęścia. O ile w starych kwartałach trudno sobie z poradzić z problemem zwiększającego się ruchu, o tyle nowe dzielnice powinny być przestronne i przewidywać to, że ludzie poruszają się samochodami. Niestety nasi projektanci zatrzymali się na etapie planowania socjalistycznego. Specyfiką polskiego budownictwa mieszkaniowego jest oddawanie do użytku osiedli, w których nie przewidziano odpowiedniej liczny miejsc parkingowych.

Kłopoty z parkowaniem dotyczą zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. Każdy krąży wokół, spala benzynę i sokolim wzrokiem wypatruje skrawka powierzchni, na której można postawić auto. Kłopoty z parkowaniem sprawiają, że wiele osób stara się zabezpieczyć sobie własne miejsce i zakłada blokady parkingowe. Można je zamówić tutaj. Decydując się na taki krok, powinniśmy pamiętać, że nie zawsze wolno nam stosować takie rozwiązania. Zanim zamówimy blokady i przystąpimy do ich instalacji warto sprawdzić, co na ten temat mówi prawo.

Blokady parkingowe można stosować jedynie na terenie, którego jest się właścicielem. Bez kłopotu można zabezpieczyć nimi miejsca parkingowe, posadowione na należącej do nas działce. Wspólnoty mieszkaniowe mają na swoim terenie prawo do wprowadzenia strefy ruchu. Również regulowanie zasad parkowania leży w ich kompetencji. Wspólnota mieszkaniowa może w uchwale przypisać konkretne miejsca parkingowe do lokali. Wtedy wskazani właściciele mają prawo założyć tam blokady parkingowe.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.