Kredyty dla firm

Prowadzić działalność gospodarczą w dzisiejszych czasach nie jest łatwo, światowy kryzys ekonomiczny odbija się echem w różnych krajach z różnym natężeniem. Wiele firm ma spory problem z bieżącym funkcjonowaniem i utrzymaniem się na rynku, z płynnością finansową, finansowaniem aktualnych wydatków, a mimo to chcą rozbudowywać swoją działalność, tworzyć nowe inwestycje, i w związku z tym szukają sposobów na pozyskanie na nie funduszy.

Pomoc firmom i przedsiębiorstwom zapewniają banki, proponując szeroką ofertę kredytów dla firm, mających specjalistyczne zastosowania i przeznaczenie pod konkretne potrzeby firmy. O kredyt w banku może ubiegać się każda firma, potrzebująca środków na różne cele związane z funkcjonowaniem firmy. Może wybierać spośród kredytów obrotowych ? odnawialnych i nieodnawialnych, technologicznych, inwestycyjnych i innych. Do dyspozycji pozostaje także kredyt inwestycyjny z poręczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

W ofercie banków można znaleźć kredyty dla małych i średnich firm, a także dla mikroprzedsiębiorstw. Firmy z różnych przedziałów mogą liczyć na finansowanie dowolnego celu gospodarczego.

Najważniejsze kredyty dla firm to:

Kredyt inwestycyjny ? można go zaciągnąć na sfinansowanie inwestycji w postaci zakupu nowych urządzeń, czy też modernizacji i unowocześniania majątku firmy.

Kredyt technologiczny ? zaciągany na wdrożenie w firmie nowych technologii.

Kredyt obrotowy ? pomaga firmie wyjść z przejściowych kłopotów finansowych, przeznacza się go na aktualne funkcjonowanie i zaspokojenie bieżących potrzeb.

Oczywiście oferty poszczególnych banków różnią się od siebie, konkurując i walcząc o klienta. Niektóre kuszą atrakcyjnymi warunkami zaciągania kredytów, np. brakiem konieczności przedstawiania biznesplanu. Zawsze warto przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować sprawę z doświadczonym doradcą kredytowym.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.