Wybór poduszki dla zdrowego snu

Wiele osób uważa, że wybór poduszki, na której będzie nocą spoczywała ich głowa, nie jest wcale trudnym zadaniem. Wystarczy jedynie dopasować jej wielkość do poszewki i zakup gotowy. Nikt się nie zastanawia nad tym, skąd biorą się u niego poranne bóle głowy i karku, tłumacząc sobie ten fakt mocnym snem po męczącym dniu. Niestety większość bólów w górnej części ciała może być spowodowane niewłaściwym ułożeniem w czasie spania, a w tym przypadku naprawdę dużo zależy od poduszki, która nam w nocy towarzyszy.

Lekarze ortopedzi zalecają taką wysokość ułożenia w nocy głowy, by kręgosłup nie był zgięty na bok. Najlepszym wariantem jest dopasowanie poduszki do ramienia, które swobodnie leży na płaskiej powierzchni łóżka. Sama poduszka powinna być miękka i jednocześnie sprężysta. Brak powrotu do pierwotnego kształtu po spędzonej na niej nocy to sygnał, że trzeba się z nią już pożegnać. Należy pamiętać też, że pranie poduszki jest dość trudnym zadaniem, zwłaszcza, jeśli wypełniona jest naturalnym pierzem. Najlepiej jest ją wymieniać na nową co rok lub dwa lata.

Najtrudniej jest wybrać poduszkę dla alergika. W tym przypadku bezpiecznym rozwiązaniem będzie sztuczne wypełnienie, które z pewnością nie spowoduje uczulenia. Tego typu poduszki łatwiej się pierze i zdecydowanie szybciej suszy, co ma ogromne znaczenie dla osób chorych na alergię. Dzięki możliwości prania, usuwany jest osadzający się na takiej poduszce kurz, który należy do jednych z najsilniejszych alergenów. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że poduszki ze sztucznym wypełnieniem są tak samo komfortowe podczas spania, jak ich odpowiedniki z pierzem.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.