Rynek usług turystycznych

krzesło irysZakres świadczonych usług sprawia, że hotele dzieli się na turystyczne, średniej klasy i luksusowe. Doświadczeni bywalcy wiedzą o tym, jaki standard wyposażenia czeka na nich w pokojach różnych klas. W hotelach turystycznych przeważają meblościanki i kompaktowe sypialnie. Meble hotelowe w placówkach średniej klasy są dużo bardziej ergonomiczne i lepiej wyglądają. W hotelach luksusowych możemy spodziewać się niebanalnego, designerskiego wyposażenia wnętrz. Oczywiście im niższy jest standard hotelu, tym bardziej wysłużone są meble i inne elementy wyposażenia.

Kryzysowe nastroje w wielu branżach przeniosły się oczywiście również na rynek hotelarski. Ochłodzenie gospodarki spowodowało rzadsze wyjazdy służbowe, mniej jest również biznesowych gości zagranicznych. Firmy rzadziej organizują wyjazdy integracyjne, czy plenerowe spotkania handlowe. Brak pieniędzy sprawił, że ludzie zaczęli dokładnie analizować wszelkie wydatki i planować oszczędności. Odbiło się to na budżetach, przeznaczanych na turystykę. Hotele również musiały zacisnąć pasa i szukać pomysłu na przetrwanie. Oznacza to mniej inwestycji, mniej remontów i rzadziej wymieniane meble hotelowe.

Obecnie dużą popularnością cieszą się elektroniczne giełdy, na których handluje się używanym sprzętem hotelarskim i restauracyjnym. Hotele o wyższych kategoriach mogą tam sprzedać elementy wyposażenia placówkom klasy turystycznej. Dla wielu z nich jest to dobra szansa na tanie urządzenie swoich pokojów. Używane meble hotelowe, których stan jest często dosyć dobry, można tam kupić za ułamek ceny producenta.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.