Obuwie trekkingowe

męski półbutAktywność fizyczna staje się coraz modniejszą formą spędzania czasu. Duża część ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że brak ruchu, w połączeniu z niewłaściwym odżywianiem, bardzo negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Otyłość stała się plagą społeczną, a choroby przez nią wywołane, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby serca i układu krwionośnego, skracają życie wielu ludziom. Do popularnych form rekreacji zapobiegającej otyłości należy trekking, czyli forma turystyki pieszej, uprawiana w trudnych, zazwyczaj górskich, warunkach.

Piesze wędrówki wymagają odpowiedniego obuwia. W specjalistycznych sklepach sportowych można wybrać buty dla każdego, ale należy wiedzieć, na jakie parametry zwracać uwagę podczas dopasowywania obuwia, które ma zapewnić komfort i bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. W marszu po terenach nizinnych i pagórkowatych najlepiej sprawdzą się buty niskie. Wycieczki w wyższych partiach gór wymagają butów za kostkę. Ważna jest nieprzemakalność, przewiewność, odporność na zawilgocenia, lekkość i twardość podeszwy.

Specjalistyczne obuwie trekkingowe nie jest tanie. Para butów kosztuje przynajmniej kilkaset złotych. Dlatego wybierając buty dla siebie należy zwrócić uwagę na ich specyficzne możliwość. Na rynku jest kilka światowych firm, które oferują wygodne i bezpieczne trekkingowe buty dla każdego. Niemniej ich modele i rozwiązania różnią się pomiędzy sobą. Każdy z nas ma inne podbicie, kształt stopy i sposób chodzenia, dlatego będzie potrzebował innych udogodnień. Z tego powodu większość zapalonych wędrowców ma swój ulubiony model obuwia i niezwykle rzadko zmienia go na inny.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.