Harmonogram prac budowlanych

tarasWiele osób marzy o własnym domu, z dala od centrum miasta, w cichej i spokojnej okolicy. Aby spełnić swoje marzenia, trzeba niezwykle starannie wybrać lokalizację dla takiego przedsięwzięcia. Najczęściej działkę pod budowę domu kupujemy zimą, by na wiosnę można było rozpocząć prace budowlane. Następnym krokiem jest wybór projektu, zgodnego z naszymi indywidualnymi potrzebami i dopasowanego do kształtu oraz wielkości działki.

Sama budowa wcale nie musi trwać wiele lat. Sprawna i uczciwa ekipa budowlana potrafi postawić dom w kilka miesięcy, jeśli oczywiście pozwoli na to pogoda, która w ostatnich latach coraz częściej nas zaskakuje. Brak problemów z wykonawcami może zaowocować szybkim przystąpieniem do prac wykończeniowych. Jeśli uda nam się je rozpocząć jesienią, to istnieje realna szansa, że po roku od rozpoczęcia pierwszych prac zamieszkamy w wymarzonym lokum. Najważniejsze jest to, by zostały podciągnięte podstawowe media, dom był ocieplony, otynkowany oraz wykończony wewnątrz. Pozostałe prace mogą się odbywać w trakcie jego zamieszkiwania.

Prace wykończeniowe

Chęć szybkiej przeprowadzki do nowo wybudowanego domu sprawia, że wykończenie wejść i tarasów zostawiamy sobie na ostatnią chwilę. Jesteśmy już tak zmęczeni bałaganem towarzyszącym budowie, że szukamy rozwiązań, dzięki którym nasze tarasy szybko będą mogły służyć wypoczynkowi. W tym przypadku doskonale sprawdzają się płyty tarasowe, które wprawny wykonawca może położyć zaledwie w kilka dni. Dzięki temu szybko powstanie miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. O wiele więcej czasu zabierze mu położenie płytek klinkierowych oraz ich fugowanie.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.