Instalacja kominowa

Odpowiednia instalacja kominowa zapewnia nie tylko komfortowe użytkowanie kominków, pieców ogrzewających wodę w domowej instalacji ciepłowniczej i użytkowej, ale przede wszystkim chroni nasze zdrowie i życie. Najbardziej niebezpiecznym zjawiskiem, jakie wiąże się z niesprawną instalacją kominową, jest tlenek węgla, czyli czad nazywany również cichym zabójcą. Tlenek węgla jest gazem niezwykle toksycznym, powstaje na skutek spalania przy niedostatecznym dostępie tlenu. Pomimo akcji uświadamiającej, organizowanej przez strażaków, każdego roku czad zabija dziesiątki ludzi.

Zastosowanie stali nierdzewnej

Z tego względu sporym powodzeniem cieszą się systemy kominowe ze stali nierdzewnej. Stalowy komin, o wysokim wskaźniku kompresji izolacji, zmniejsza obwód komina. Systemy tego typu nadają się do montowania wewnątrz murowanego komina, jako wkład lub do wystawienia, jako komin zewnętrzny. Stalowy komin jest szczelny i zabezpiecza dostęp do izolacji, co przekłada się na jego długowieczność. Tego typu kominy są instalowane w domach jednorodzinnych, halach przemysłowych, biurach i fabrykach.

Stalowy komin posiada dużą liczbę szczelnych złączek, które pozwalają na jego dopasowanie do wybudowanego już budynku, bez konieczności zmiany projektu. Dodatkowe zabezpieczenia stanowią zawleczki bezpieczeństwa. Charakterystyka tego systemu kominowego pozwala na wykorzystanie go do odprowadzania spalin powstających na skutek spalania oleju opałowego lub gazu, dzięki zapobieganiu wyciekania skroplin, które są również elementem spalania tych paliw. Niestety komin ten nie jest przeznaczony do współpracy z kotłami kondensacyjnymi.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.