Poznań – ważny ośrodek gospodarczy Polski

noclegiPoznań jest jednym z głównych ośrodków gospodarczych Polski. Stolica Wielkopolski jest uznawana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania. Miasto jest centrum przemysłowym, handlowym, logistycznym i w związku z tym każdego roku odwiedza je duża liczba turystów biznesowych, dla których niezwykle istotne są tanie noclegi w Poznaniu. W ostatnich latach w mieście znacznie rozwinęła się infrastruktura hotelowa. Podczas piłkarskich Mistrzostw Europy Euro 2012 Poznań miał sporą nadwyżkę miejsc noclegowych w stosunku do innych polskich miast gospodarzy.

Targi Poznańskie

Szeroka oferta hotelowa i jej stały rozwój są związane niezwykle mocno z poznańskimi targami. Miasto jest jednym z najstarszych ośrodków wystawienniczych. Targi Poznańskie powstały już w latach dwudziestych ubiegłego wieku, a dzisiaj są największym w Polsce ośrodkiem targowym. Każda ekspozycja biznesowa, targi czy wystawa handlowa związane są z przybyciem dużej liczby gości z kraju i zagranicy. Dzięki ich obecności przemysł turystyczny może stale się rozwijać.

Na terenie targów zlokalizowano Poznańskie Centrum Kongresowe, którego głównym obiektem jest trzypiętrowy pawilon o powierzchni ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych. W największej Sali Ziemi może jednorazowo zmieścić się nawet 2 tysiące osób, a Centrum jest przystosowane do organizowania wydarzeń, w których udział bierze ponad 11 tysięcy uczestników. W efekcie miejsca noclegowe, w tym tanie noclegi w Poznaniu, są stale poszukiwane, a przedsiębiorstwa turystyczne, które są w stanie je zaoferować, mogą liczyć na regularne zyski.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.