Ustronie Morskie – wyjątkowe miejsce

plaża2Szukając miejsca na letni wypoczynek, warto wziąć pod uwagę wczasy w Ustroniu Morskim. To uroczy zakątek, który stał się uznanym kurortem nadmorskim dopiero na początku dwudziestego wieku. Wcześniej była to, powstała w XIII wieku, niewielka wieś rybacka, w której wraz z upływem lat powstawały nowe kąpieliska, pensjonaty i sanatoria. Trzeba pamiętać, że wieś należy do Polski dopiero od zakończenia Drugiej Wojny Światowej, tak więc nie bez znaczenia są jej niemieckie korzenie. Nie każdy wie, że mieścił się tu ośrodek rehabilitacyjny Luftwaffe, co dużo mówi o zdrowym klimacie, jaki tu panuje.

Walory turystyczne

Dziś Ustronie Morskie jest miejscem o charakterze przede wszystkim turystycznym. Można tu znaleźć pokój nie tylko w hotelu czy pensjonacie, ale i w prywatnej kwaterze. Wokół rozciągają się pola kempingowe i rozmaite sanatoria. Wycieczki piesze i rowerowe doskonale uzupełni zwiedzanie umocnień wojskowych i schronów z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. W pobliżu znajduje się również najstarszy obecnie w naszym kraju dąb szypułkowy, Bolesław, który liczy sobie 800 lat.

Wczasy w Ustroniu Morskim to także czyste i piękne kąpieliska, które spełniają rygorystyczne wymogi, narzucane przez Unię Europejską. To piękna, bujna przyroda wokół i niczym niezakłócony szum morza. Mieści się tu dziś ponad sto hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i prywatnych kwater. Atrakcyjne szlaki turystyczne, zarówno piesze, jak i rowerowe pozwalają na aktywne spędzanie czasu i podziwianie nadmorskich krajobrazów.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.