Stylowe oświetlenie mosiężne

kinkiet dwuramiennyOświetlenie w domu to nie tylko widne pomieszczenia, ale i ozdoba, dopasowana stylem do pozostałych elementów wystroju. Z tego względu powinno się wszelkie lampy, żyrandole i kinkiety wybierać na samym końcu urządzania wnętrz. Wiadomo, że nowoczesne, oparte o proste kształty geometryczne meble, wykonane z tworzywa czy metalu, nie będą się ładnie komponowały z klasycznym wzornictwem, które przedstawiają choćby ekskluzywne lampy stylowe z mosiądzu. Tego typu oświetlenie doskonale się sprawdzi w pomieszczeniach urządzonych w stylu staroangielskim, kapitańskim czy rustykalnym.

Decydując się na lampy stylowe z mosiądzu musimy zdać sobie sprawę, że jest to niemały wydatek, a więc należy o nie odpowiednio dbać. Bardzo ważne jest częste odkurzanie wszystkich elementów takiego żyrandola, lampy czy kinkietu. Do tego celu może służyć jedynie delikatna szmatka, ewentualnie nasączona wodą z mydłem. Silne detergenty mogą bowiem uszkodzić powłokę mosiądzu i sprawić, że drogocenny nabytek nie będzie już tak pięknie wyglądał. Klosze do mycia najlepiej jest zdejmować. Wówczas będziemy mogli dokładnie wyczyścić nawet ich najdrobniejsze, szklane elementy.

Kupowanie mosiężnego oświetlenia wymaga od nas podstawowej wiedzy na temat tego metalu. Inaczej możemy zostać właścicielami drogiej lampy, która jest jedynie pokryta cienką warstwą mosiądzu. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, z czego naprawdę jest wykonana dana lampa, jest przyłożenie do niej niewielkiego magnesu. Jeśli będzie się jej trzymał, to znaczy, że mamy do czynienia ze stalą, mosiądz w żadnym wypadku go nie przyciągnie.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.