Strój do sportów wodnych

W obecnych czasach sporty wodne można uprawiać niemal cały rok. Nowoczesne technologie pozwalają nam na zachowanie przy tym pełnego komfortu cieplnego, co jest niezwykle istotne zwłaszcza przy długim przebywaniu w zimnej wodzie. We wszystkich dziedzinach sportów wodnych doskonale sprawdza się pianka neoprenowa, z której powstają stroje wykorzystywane w pływaniu długodystansowym, triathlonie, windsurfingu czy skatesurfingu. Dzięki swoim właściwościom nie dopuszcza ona do wyziębienia organizmu i zatrzymuje ciepło wytwarzane przez nas.

Stroje z pianki neoprenowej mogą mieć różną długość oraz grubość. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb ich użytkowników. Wiadomo, że im będą grubsze, tym będą dawały większy komfort termiczny, ale będą jednocześnie mniej elastyczne, co spowoduje ograniczanie przez nie ruchów. Duże znaczenie ma również rodzaj szwów, jakimi są łączone poszczególne elementy pianki. Zwykłe szwy przepuszczają wodę oraz powietrze, czyniąc strój mniej komfortowym. Najczęściej szwy są pokryte warstwą gumy, która zabezpiecza ubiór przed przesiąkaniem.

Dużo kontrowersji wzbudził swego czasu strój startowy do wyczynowego pływania firmy blueseventy, który znacznie poprawiał wyniki zawodników. Szybko został zakazany przez władze FINA, a wraz z nim wiele innych strojów, które poprawiały pływalność. Dziś pianka neoprenowa służy pływakom na otwartych wodach, wioślarzom oraz innym sportowcom w ekstremalnych warunkach pogodowych. W sklepach natomiast coraz częściej pojawiają się wesołe, kolorowe pianki neoprenowe, które świetnie się nadają na wakacyjne zabawy w wodzie.Comments are closed.

Back to top · WordPress is using WordPress and the free Snag theme.